Nielegalne przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Ponad 230 prób

Nielegalne przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Ponad 230 prób
Fot. depositphotos.com
2 miesiące temu
PAP / tk

Straż Graniczna poinformowała o odnotowaniu 233 przypadków nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Zatrzymano ośmiu nielegalnych imigrantów, w tym obywateli Konga, Iranu i Syrii.

Jak poinformowała w czwartek rano na Twitterze Straż Graniczna, w środę odnotowano 233 próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski.

Funkcjonariusze zatrzymali ośmiu nielegalnych imigrantów, w tym czterech obywateli Konga, trzech obywateli Iranu i obywatela Syrii. SG zaznacza, że pozostałym próbom przekroczenia granicy udało się zapobiec. Z kolei za pomocnictwo zatrzymano trzech cudzoziemców: obywatela Białorusi, Rumunii i Sri Lanki.

Nielegalne próby przejścia przez granicę

Od początku września Straż Graniczna odnotowała już niemal 5 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy Polski z Białorusią.

Od 2 września w przygranicznym pasie z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego, obowiązuje stan wyjątkowy. Obejmuje 183 miejscowości. Został wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów.

Przedstawiciele rządu uzasadniają konieczność wprowadzania stanu wyjątkowego sytuacją na granicy z Białorusią, gdzie reżim Alaksandra Łukaszenki prowadzi "wojnę hybrydową" oraz rosyjskimi ćwiczeniami wojskowymi Zapad, które rozpoczęły się 10 września.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dorota Przygrodzka, Maciej Szczęsny SJ
9,95 zł
19,90 zł

W czasie sesji Autorzy konferencji pokazują, jak dojść do tytułowej wolności, wskazując między innymi na potrzebę: przekraczania uczuć nieuporządkowanych, uwalniania się od różnego typu lęków, wychowywania do wolności, budowania międzyludzkich relacji i tworzenia trwałych więzi....

Skomentuj artykuł

Nielegalne przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Ponad 230 prób
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.