Nowy okres świadczeniowy 800+. Rodzice złożyli już 2,5 mln wniosków

Nowy okres świadczeniowy 800+. Rodzice złożyli już 2,5 mln wniosków
Fot. Depositphotos.com
PAP / mł

Ponad 3,1 mln dzieci ma już przyznane świadczenie z programu "Rodzina 800 plus" na kolejny okres świadczeniowy – poinformował PAP rzecznik ZUS Paweł Żebrowski. Od 1 lutego 2024 r. rodzice złożyli 2,5 mln wniosków o 800 plus, które objęły 3,9 mln dzieci.

Od 1 lutego można składać wnioski o przyznanie świadczenia 800 plus na nowy okres rozliczeniowy. Rozpocznie się on 1 czerwca tego roku i potrwa do 31 maja 2025 r. Wnioski można składać przez portal Emp@tia, bankowość elektroniczną, PUE ZUS, a także za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji mZUS.

DEON.PL POLECA

"Ponad 3,1 mln dzieci ma już przyznane świadczenie z programu +Rodzina 800 plus+ na kolejny okres świadczeniowy. Od 1 lutego 2024 r. rodzice złożyli 2,5 mln wniosków o 800 plus. Objęły one 3,9 mln dzieci" – przekazał Żebrowski.

Po tym terminie 800+ może przepaść

Rzecznik ZUS dodał, że jeżeli wniosek na nowy okres świadczeniowy zostanie złożony od 1 lutego do 30 czerwca, ZUS przyzna prawo do świadczenia od początku okresu świadczeniowego, czyli od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego.

Gdy wniosek zostanie złożony w trakcie trwania okresu, po 30 czerwca, prawo do świadczenia zostanie przyznane od miesiąca złożenia wniosku do końca okresu świadczeniowego.

Świadczenie 800 plus przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów.

Od 1 stycznia 2024 r. kwota świadczenia wychowawczego została podniesiona z 500 zł do 800 zł. Kwota ta zmieniła się automatycznie, co oznacza, że nie trzeba było składać dodatkowego wniosku. Świadczenie w nowej wysokości jest wypłacane od stycznia 2024 r.

PAP / mł 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Monika Wasilewska, Monika Szubrycht
  • Bywasz często smutny, choć nie masz ku temu powodów?
  • Boisz się, że nigdy nie uporasz się z traumami okresu dojrzewania?
  • Masz żal do rodziców o to, jak wygląda twoja dorosłość?
  • Poświęcasz się dla innych, choć...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Nowy okres świadczeniowy 800+. Rodzice złożyli już 2,5 mln wniosków
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.