Para prezydencka złożyła życzenia świąteczne żołnierzom

PAP/kb

Życzenia z okazji nadchodzących świąt Wielkanocy złożyli żołnierzom prezydent Andrzej Duda i jego żona Agata Kornhauser-Duda, która wyraziła nadzieję na pokonanie pandemii.

W spotkaniu z dowódcami reprezentującymi wszystkie rodzaje sił zbrojnych, uczelnie wojskowe i polskie kontyngenty wojskowe za granicą, wzięli udział minister obrony Mariusz Błaszczak, szef BBN Paweł Soloch i zwierzchnicy wojskowych duszpasterstw trzech wyznań.

"Wolałbym spotkać się z państwem bezpośrednio, wolałbym móc złożyć te życzenia żołnierzom, pracownikom wojska i rodzinom tych, którzy są związani z wojskiem" – powiedział prezydent Duda podczas zorganizowanej w środę telekonferencji z kadrą dowódczą Wojska Polskiego.

Dodał, że chciałby jak w poprzednich latach odwiedzić jeden z polskich kontyngentów wojskowych za granicą i że planował wizytę u żołnierzy służących w misji EUFOR w Bośni i Hercegowinie.

DEON.PL POLECA

"Okazało się to niemożliwe z uwagi na pandemię koronawirusa" – zaznaczył Duda.

Prezydent podkreślił wkład wojsk operacyjnych i WOT w działania przeciw pandemii, pracę wojskowej służby zdrowia i innych formacji, także pomoc, jakiej ochotnicy WOT udzielają osobom starszym, wśród nich weteranom.

Agata Kornhauser-Duda życzyła wszystkim aby następne święta można było spędzić razem. "Bardzo chciałabym, aby dla państwa te święta były przepełnione nadzieją na to, że wspólnymi siłami uda nam się pokonać pandemię koronawirusa i już następne święta będziemy mogli spędzić wspólnie i osobiście złożyć życzenia" – powiedziała pierwsza dama.

Do życzeń i podziękowań pary prezydenckiej dołączył szef MON Mariusz Błaszczak.

"Chciałbym serdecznie podziękować wam wszystkim za waszą trudną służbę, bo ten rok stanowił dla nas wszystkich wyzwanie, a żołnierze Wojska Polskiego byli w pierwszej linii tych, którzy pomagali poszkodowanym przez koronawirusa" – powiedział minister.

Dziękował za służbę i ofiarność żołnierzom wojskowej służby medycznej, wojsk operacyjnych, pułków chemicznych i Wojsk Obrony Terytorialnej. "Wasza służba jest bardzo wyraźnie dostrzegana przez społeczeństwo. To wszystko buduje poczucie bezpieczeństwa w naszej ojczyźnie" – mówił.

Błaszczak zwracał też uwagę, że wojsko nie zaprzestało szkolenia i podnoszenia kwalifikacji, umiejętności, a mimo pandemii i związanych z nią ograniczeń odbywały się ćwiczenia.

"Zbliżają się święta, te właśnie święta, które stanowią symbol odrodzenia życia - życzę paniom i panom w mundurach wesołych świąt, zdrowych świąt, dobrych świąt Zmartwychwstania Pańskiego" - mówił szef MON.

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Józef Augustyn SJ

W nagranych rozważaniach Autor, odwołując się do własnego doświadczenia oraz świadectw świętych, mistyków, ludzi wielkiej wiary, dzieli się przekonaniem, że więź z Chrystusem – mistyczna zażyłość z Nim – jest w zasięgu naszych serc i...

Skomentuj artykuł

Para prezydencka złożyła życzenia świąteczne żołnierzom
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.