Pielgrzymi z Izraela zarazili się COVID-19 na Ukrainie

Pielgrzymi z Izraela zarazili się COVID-19 na Ukrainie
Fot. PAP/EPA/ABIR SULTAN / POOL
2 miesiące temu
PAP / tk

Ponad 1,4 tys. izraelskich pielgrzymów, którzy świętowali na Ukrainie żydowski Nowy Rok, przyjechało z tego kraju zakażonych COVID-19 – informują izraelskie media.

COVID-19 wykryto w weekend w Izraelu u ok. 1,7 tys. podróżnych wracających do kraju. 47 z nich przybyło z Mołdawii, 23 z Austrii, a 18 z USA. Najwięcej - 1439 - zakażeń potwierdzono u osób przybyłych z Ukrainy.

W piątek izraelska policja poinformowała, że ponad 200 pielgrzymów wróciło z Ukrainy z podrobionymi wynikami testów na obecność Covid-19 - informuje "Haarec".

Ok. 25 tysięcy izraelskich pielgrzymów wzięło udział w obchodach Nowego Roku - Rosz Haszana - które trwały w ubiegłym tygodniu w Humaniu na Ukrainie.

Sfałszowane wyniki testów

Jak pisał "Jerusalem Post", w czwartek wieczorem premier Naftali Benet zapowiedział, że wobec osób, które wróciły do kraju ze sfałszowanymi wynikami testów, mogą być zastosowane "surowe środki", w tym postępowanie karne.

Co roku do Humania na grób cadyka Nachmana z Bracławia, uważanego za jednego z najsłynniejszych mistyków żydowskich, pielgrzymują tysiące chasydów z całego świata.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Józef Augustyn SJ
11,60 zł
29,00 zł
Medytacje jerozolimskie. Świadectwo pielgrzyma - to zbiór medytacji poświęconych Ziemi Świętej, która jako "niezmienny" świadek objawienia Bożego, opowiada o Bogu, który stał się Człowiekiem, umarł i zmartwychwstał dla naszego zbawienia. Rozważania mają formę zwięzłych literackich...

Skomentuj artykuł

Pielgrzymi z Izraela zarazili się COVID-19 na Ukrainie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.