Izrael: Palestyńczycy uciekli z więzienia wykopanym pod ziemią tunelem

Izrael: Palestyńczycy uciekli z więzienia wykopanym pod ziemią tunelem
Fot. PAP/EPA/ATEF SAFADI
1 miesiąc temu
PAP / tvp.info / tk

Sześciu Palestyńczyków wydostało się z pilnie strzeżonego więzienia w Izraelu. Przez lata kopali tunel, za pomocą którego przedostali się na wolność. Izraelska policja poszukuje więźniów, którzy mieli należeć do organizacji zbrojnych.

Więzienie Gilboa ma opinię najpilniej strzeżonego w całym Izraelu. Radio wojskowe podało, że uciekinierzy mogli otrzymać pomoc z zewnątrz i wydostali się przez tunel.

Policja przekazała, że postawiła blokady na drogach oraz patroluje okolicę. Uważa się, że mężczyźni uciekli w kierunku Dżeninu na Zachodnim Brzegu Jordanu.

Według radia Makan, pięciu więźniów należało do palestyńskiego skrzydła Islamskiego Dżihadu, a szósty do bojówki powiązanej z partią Fatah. Wszyscy przebywali w jednej celi więziennej i wspólnie wykopali tunel.

- To jest akt wielkiego heroizmu, który spowoduje wstrząs w izraelskim systemie bezpieczeństwa i będzie poważnym ciosem dla armii Izraela - powiedział agencji AP rzecznik Islamskiego Dżihadu Daud Szebab.

Źródło: PAP / tvp.info / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
George A. Maloney SJ
23,03 zł
32,90 zł

Pozostaje nam mistyka 

Chrześcijanin przyszłości będzie musiał być mistykiem – stwierdził kiedyś słynny teolog katolicki Karl Rahner. Nam jednak rzadko udaje się „widzieć” Boga w sobie i wokół siebie.

Autor zaprasza do podjęcia modlitwy...

Skomentuj artykuł

Izrael: Palestyńczycy uciekli z więzienia wykopanym pod ziemią tunelem
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.