Pieniądze na szkolną wyprawkę dostało już niemal 2.5 mln dzieci. Do kiedy wnioski?

Pieniądze na szkolną wyprawkę dostało już niemal 2.5 mln dzieci. Do kiedy wnioski?
"Dobry Start" otrzymało już 2,5 mln dzieci. Fot. Depositphotos.com
PAP / mł

Najwięcej świadczeń trafiło do rodzin z Mazowsza – 330 tys., Śląska – 276 tys., Wielkopolski – 241 tys. i Małopolski – 203 tys. Niemal 2,5 mln uczniów otrzymało już w tym roku dofinansowanie do wyprawki szkolnej w ramach programu Dobry Start – przekazała PAP w czwartek szefowa MRiPS Marlena Maląg.

Kolejne 240 tys. świadczeń jest już przyznanych i zostanie wypłaconych w najbliższych dniach – dodała.

- Proces składania wniosków przebiega bardzo sprawnie. Od 1 lipca rodzice złożyli wnioski o wypłatę świadczenia dla niemal 3,2 mln dzieci – to zdecydowana większość uprawnionych. Szacujemy, że w sumie wsparciem objętych będzie 4,4 mln uczniów – podkreśliła Maląg.

Wnioski o świadczenie 300 plus w ramach rządowego programu Dobry Start na rok szkolny 2022/2023 można składać od 1 lipca 2022 r. do 30 listopada 2022 r. wyłącznie elektronicznie przez trzy kanały: Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS), system bankowości elektronicznej i portal Emp@tia.

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Sean Covey

Bawi i uczy najmłodszych, inspiruje rodziców

Zbiór pięknie zilustrowanych opowiadań, które uczą dzieci ponadczasowych, uniwersalnych zasad, takich jak odpowiedzialność, pomoc innym, uczciwość, prawość i odwaga robienia tego, co właściwe. Rozwijają pewność siebie i kształtują charakter....

Skomentuj artykuł

Pieniądze na szkolną wyprawkę dostało już niemal 2.5 mln dzieci. Do kiedy wnioski?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.