[PILNE!] Samolot runął na hangar. 5 osób nie żyje

[PILNE!] Samolot runął na hangar. 5 osób nie żyje
Katastrofa samolotu - fot. twitter.com/Remiza.pl
RMF24.pl / pzk

5 osób nie żyje, a 10 jest rannych po tym, jak samolot Cessna runął na hangar, w którym byli ludzie. Do wypadku doszło na lotnisku w miejscowości Chrcynno koło Nowego Dworu Mazowieckiego.

Wypadek zdarzył się podczas lądowania samolotu przy złej pogodzie. Maszyna spadła na hangar, w którym grupa ludzi schroniła się przed burzą. Samolot, który się rozbił, służył zazwyczaj do wynoszenia w powietrze skoczków spadochronowych. Nie jest jasne, ile osób było na jego pokładzie.

Zginęło pięć osób. Służby informują o 10 osobach rannych, z czego 5 ciężko. Dwie osoby są poszukiwane pod rumowiskiem. Na miejscu pracuje co najmniej 16 zastępów straży pożarnej. Jest też kilkanaście karetek pogotowia.

Rzeczniczka Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Warszawie Justyna Sochacka przekazała, że w akcji biorą udział cztery śmigłowce LRP: z Warszawy, Płocka, Olsztyna i Sokołowa Podlaskiego.

Łukasz Rapacz, który jest pilotem Cessny, w wywiadzie nie chciał spekulować na temat przyczyn katastrofy i dodał, że wskaże je zapewne raport Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jan Świtała

Krew, łzy i czarny humor. Codzienność ratownika medycznego

Podrzucane przed urlopem na oddział babcie, zalany imprezowicz z własną ręką pod pachą i pocięte łby kiboli do zszycia. O tej rzeczywistości politycy wolą nie wspominać, ale...

Skomentuj artykuł

[PILNE!] Samolot runął na hangar. 5 osób nie żyje
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.