[PILNE] Wypadek polskiego autokaru w Niemczech. Ponad 30 osób rannych

[PILNE] Wypadek polskiego autokaru w Niemczech. Ponad 30 osób rannych
Wypadek polskiego autokaru w Niemczech (fot. deposithotos.com / Twitter.com)
PAP / tk

Wczesnym rankiem w piątek na autostradzie A2 doszło wypadku autokaru; ponad 30 osób zostało rannych - podaje portal TAG24. Polskie MSZ przekazało, że w Niemczech na autostradzie A2 doszło do wypadku polskiego autobusu; zostało rannych wielu pasażerów, w tym obywatele RP.

Wypadek polskiego autokaru

Autokar rozbił się około godz. 3.10. Jechał autostradą między Magdeburgiem a Bornstedt, gdy z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn zjechał z jezdni. Autokar wpadł do rowu i przewrócił się na dach - podała policja w Magdeburgu.

W autobusie znajdowało się 54 pasażerów, z których sześciu odniosło poważne obrażenia, a prawie 26 lekkie - powiedział TAG24 komendant powiatowy straży pożarnej w powiecie Boerde.

Od samego zdarzenia służby konsularne Ambasady RP w Berlinie pozostają w ciągłym kontakcie z policją - zapewniła polska placówka dyplomatyczna.

DEON.PL POLECA

„Według policji żadna z osób poszkodowanych w wypadku autokaru nie znajduje się w stanie zagrożenia życia” – informuje smbasada RP w Berlinie.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Tomasz P. Terlikowski

Siedem spojrzeń na granicę życia i śmierci

Współczesna medycyna coraz skuteczniej przedłuża życie. Czym się kierować przy rozwiązywaniu wynikających stąd dylematów? Jak do tych problemów należy podchodzić od strony etycznej i duchowej? Na co powinna...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

[PILNE] Wypadek polskiego autokaru w Niemczech. Ponad 30 osób rannych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.