Piotr Żyłka: dziś wywiesiłem takie ogłoszenie w budynku, w którym mieszkam

Piotr Żyłka:  dziś wywiesiłem takie ogłoszenie w budynku, w którym mieszkam
1 rok temu
Redakcja DEON.pl

Zachęcam wszystkich do podobnych prostych działań. Każdy z nas na pewno ma w otoczeniu osoby, które mogą potrzebować naszej uważności i wsparcia. Każdy jest w stanie zrobić coś dobrego - pisze redaktor naczelny DEON.pl

Publikujemy cały wpis z jego bloga:

W ostatnich dniach internet zachwycił się inicjatywą jednej z rodzin, która w związku z koronawirusem i zagrożeniem jakie on stwarza w szczególności dla Seniorów zaproponowała sąsiedzką pomocną dłoń.

I to jest bardzo dobra informacja! To fantastycznie, że jesteśmy wrażliwi i poruszają nas takie piękne ludzkie zachowania.

Jednak jeszcze lepsze od samego zachwycania się jest działanie. Dlatego ja dziś wywiesiłem takie samo ogłoszenie w budynku, w którym mieszkam.

Również w ekipie osób odpowiedzialnych za Zupę na Plantach zastanawiamy się intensywnie, jak możemy wesprzeć tych, którzy w najbliższym czasie mogą potrzebować pomocy. W najbliższym czasie będziemy informować o naszych pomysłach.

A na razie zachęcam Was wszystkich do podobnych prostych działań. Każdy z nas na pewno ma w otoczeniu osoby, które mogą potrzebować naszej uważności i wsparcia. Każdy jest w stanie zrobić coś dobrego.

Pamiętajmy, że kryzys zawsze jest szansą. Nie dajmy się panice, nie dajmy się załamaniu. Na każdą trudność można odpowiedzieć tak, żeby budować bardziej wrażliwy i solidarny świat.

Ja w każdym razie mam taki plan. Trzymajmy się dzielnie. I dbajmy nie tylko o siebie.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Piotr Żyłka (@piotrekzylka)

Zobacz też: miejsce, które może zmienić wszystko

- Jesteś w trudnej sytuacji? Czujesz, że jest beznadziejnie? Brakuje Ci nadziei? Zapraszam Cię do poznania i wejścia w przestrzeń, która zmieniła we mnie wszystko. Z wiarą i nadzieją, że w Tobie też zrobi coś dobrego. Byłem na samym dnie, a potem odnalazłem to miejsce i wszystko zaczęło się zmieniać - pisze Piotr Żyłka.

Więcej w książce "Bóg. Cisza. Prostota. Brat Marek z Taizé w rozmowie z Piotrem Żyłką". Znajdziecie w niej między innymi cały duży rozdział poświęcony tematowi modlitwy. Ale również niezwykle ważny w tym kontekście rozdział o szukaniu pokoju serca i wewnętrznego spokoju.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Brat Marek z Taizé, Piotr Żyłka
30,03 zł
42,90 zł

Spotkaj Boga w ciszy i prostocie

Mała, burgundzka wioska. Skromne zabudowania. Cisza. Spokój. Kontemplacja i modlitwa. To właśnie tu, od ponad siedemdziesięciu lat, przyjeżdżają tysiące młodych ludzi. Czego szukają? Co pragną zmienić? Dlaczego, nawet po...

Skomentuj artykuł

Piotr Żyłka: dziś wywiesiłem takie ogłoszenie w budynku, w którym mieszkam
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.