Piotr Żyłka: Boże, proszę Cię za tych, którzy się boją. Ale najbardziej proszę dziś za ludzi mediów

Piotr Żyłka: Boże, proszę Cię za tych, którzy się boją. Ale najbardziej proszę dziś za ludzi mediów
1 rok temu
Redakcja DEON.pl

Proszę Cię za wszystkich, którzy mają wpływ na nastroje społeczne - o odpowiedzialność, niepodsycanie atmosfery paniki, rzetelne informowanie o faktach. I żeby ich celem - i celem nas wszystkich - nie było nic innego poza dobrem drugiego człowieka. Amen - pisze na swoim blogu Piotr Żyłka.

Boże, proszę Cię o pokój serca dla tych, którzy się boją, o siły do jak najlepszego działania dla lekarzy i wszystkich innych służb, o zdrowie dla chorych. Ale chyba najbardziej Cię proszę za ludzi mediów, polityków i wszystkich innych, którzy mają wpływ na nastroje społeczne - o odpowiedzialność, niepodsycanie atmosfery paniki, rzetelne informowanie o faktach. I żeby ich celem - i celem nas wszystkich - nie było nic innego poza dobrem drugiego człowieka. Amen.

 

Modlitwa o zdrowie

Panie Jezu, staję przed Tobą i z pokorą proszę o łaskę zdrowia. Proszę, spraw, abym mógł cieszyć się sprawnością, którą chcę wykorzystywać dla dobra swojego i bliźnich.

Pragnę jednak zawierzyć bardziej Tobie niż sobie. Jeśli zdrowie ciała ma mnie doprowadzić do zguby wiecznej, to proszę, abyś najpierw uzdrowił moją duszę, bym bezpiecznie korzystał z łaski zdrowego ciała.

Panie Jezu, czuwaj nade mną każdego dnia i obdarzaj zdrowiem duszy i ciała, którego tak bardzo potrzebuję. Amen.

Modlitwa o pokój i pocieszenie

Duchu Święty, daj nam nieść pokój tam, gdzie jest niepokój, aby nasze życie stawało się dostrzegalnym odblaskiem współczującej miłości Boga. Tak, spraw, byśmy umieli kochać i wyrażać to swoim życiem (...) Boże, który przynosisz pocieszenie, nawet jeśli zupełnie nie odczuwamy Twojej obecności, Ty jesteś. Przez Twojego Ducha, Ducha Świętego, choć niewidzialny, zawsze jesteś z nami / brat Roger z Taizé/

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Brat Marek z Taizé, Piotr Żyłka
30,03 zł
42,90 zł

Spotkaj Boga w ciszy i prostocie

Mała, burgundzka wioska. Skromne zabudowania. Cisza. Spokój. Kontemplacja i modlitwa. To właśnie tu, od ponad siedemdziesięciu lat, przyjeżdżają tysiące młodych ludzi. Czego szukają? Co pragną zmienić? Dlaczego, nawet po...

Skomentuj artykuł

Piotr Żyłka: Boże, proszę Cię za tych, którzy się boją. Ale najbardziej proszę dziś za ludzi mediów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.