Piotr Żyłka o wpisie Borysa Szyca. "Dzięki za Twoją walkę o miłość. I o prawdę"

Piotr Żyłka o wpisie Borysa Szyca. "Dzięki za Twoją walkę o miłość. I o prawdę"
Borys z żoną Justyną / fot. instagram.com/jus_naglowska/

Wpis Borysa dotyka trudnych tematów, ale budzi nadzieję. Niestety nie da się tego powiedzieć o materiale z niedzielnych "Wiadomości". Dzięki Borys za zwrócenie uwagi na ogromny dramat, jakim jest choroba alkoholowa - pisze Piotr Żyłka.

"Musiałem uderzyć w swoje dno. A każdy alkoholik ma to dno gdzieś indziej. Ale pragnąłem żyć i kochać. Być kochanym. Nie widzieć już strachu w oczach moich bliskich. Nie widzieć wstydu, nie mieć więcej tego ohydnego poczucia winy. Chciałem być kimś, komu można zaufać. Kimś, komu się wierzy i patrzy na niego z szacunkiem"

Przeczytałem poruszający wpis Borys Szyc.

Nic mocniej nie budzi w moim sercu nadziei niż historia człowieka, który leżał na dnie, ranił siebie i innych, ale ze względu na miłość i dzięki miłości znalazł siły, żeby się podnieść. A teraz nie wstydzi się o tym mówić. I wkłada całe swoje serce w to, żeby naprawdę BYĆ dla najbliższych.

DEON.PL POLECA

Nic mocniej mnie nie wkurza w przestrzeni medialnej niż kłamstwa. Również dlatego, że sam od 10 lat pracuję w mediach. I jest mi ogromnie wstyd za każdym razem, kiedy widzę kolejne manipulacje propagandowe w telewizji albo obrzydliwie, szczujące na coś / kogoś okładki magazynów.

Często powtarzam, że staram się w swoim pisaniu i pracy tak pokazywać rzeczywistość - również tą trudną - żeby mogło to być jakoś dla nas wszystkich budujące, staram się bardziej dostrzegać w ludziach dobro. Tak widzę swoją misję dziennikarza.

Wpis Borysa dotyka trudnych tematów, ale budzi nadzieję. Niestety nie da się tego powiedzieć o materiale z niedzielnych "Wiadomości".

Dzięki Borys za zwrócenie uwagi na ogromny dramat, jakim jest choroba alkoholowa. Dzięki za Twoją walkę o miłość. I o prawdę.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

"Musiałem uderzyć w swoje dno. A każdy alkoholik ma to dno gdzieś indziej. Ale pragnąłem żyć i kochać. Być kochanym. Nie widzieć już strachu w oczach moich bliskich. Nie widzieć wstydu, nie mieć więcej tego ohydnego poczucia winy. Chciałem być kimś, komu można zaufać. Kimś, komu się wierzy i patrzy na niego z szacunkiem" Przeczytałem poruszający wpis Borysa Szyca. Nic mocniej nie budzi w moim sercu nadziei niż historia człowieka, który leżał na dnie, ranił siebie i innych, ale ze względu na miłość i dzięki miłości znalazł siły, żeby się podnieść. A teraz nie wstydzi się o tym mówić. I wkłada całe swoje serce w to, żeby naprawdę BYĆ dla najbliższych. Nic mocniej mnie nie wkurza w przestrzeni medialnej niż kłamstwa. Również dlatego, że sam od 10 lat pracuję w mediach. I jest mi ogromnie wstyd za każdym razem, kiedy widzę kolejne manipulacje propagandowe w telewizji albo obrzydliwie, szczujące na coś / kogoś okładki magazynów. Często powtarzam, że staram się w swoim pisaniu i pracy tak pokazywać rzeczywistość - również tą trudną - żeby mogło to być jakoś dla nas wszystkich budujące, staram się bardziej dostrzegać w ludziach dobro. Tak widzę swoją misję dziennikarza. Wpis Borysa dotyka trudnych tematów, ale budzi nadzieję. Niestety nie da się tego powiedzieć o materiale z niedzielnych "Wiadomości". Dzięki Borys za zwrócenie uwagi na ogromny dramat, jakim jest choroba alkoholowa. Dzięki za Twoją walkę o miłość. I o prawdę. . // na zdjęciu Borys z żoną Justyną . #borysszyc #miłość #szczerość #prawda #siła #nadzieja

Post udostępniony przez Piotr Żyłka (@piotrekzylka)

W DEON.pl pracuje od samego początku istnienia portalu. Od kilku lat pełni funkcję redaktora naczelnego. Współautor "Życia na pełnej petardzie". Od dzieciństwa związany ze wspólnotą Taizé, absolwent duszpasterstwa akademickiego BECZKA. Jego najnowsza książka to "Bóg, Cisza. Prostota". Jeden z inicjatorów ruchu społecznego Zupa na Plantach

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Brat Marek z Taizé, Piotr Żyłka

Spotkaj Boga w ciszy i prostocie

Mała, burgundzka wioska. Skromne zabudowania. Cisza. Spokój. Kontemplacja i modlitwa. To właśnie tu, od ponad siedemdziesięciu lat, przyjeżdżają tysiące młodych ludzi. Czego szukają? Co pragną zmienić? Dlaczego, nawet po...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Piotr Żyłka o wpisie Borysa Szyca. "Dzięki za Twoją walkę o miłość. I o prawdę"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.