Polscy strażacy są już w Grecji; będą pomagać w gaszeniu pożarów

Polscy strażacy są już w Grecji; będą pomagać w gaszeniu pożarów
(fot. PAP/EPA/KOSTAS TSIRONIS)
PAP / jb

Kolumna 46 pojazdów ze 143 polskimi strażakami jest już w Grecji – poinformowały w poniedziałek wieczorem Komenda Wojewódzka PSP we Wrocławiu oraz Komenda Główna PSP.

 

Od kilku dni Grecja walczy z ogromnymi pożarami. Z inicjatywy premiera Mateusza Morawieckiego Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji polecił Komendantowi Głównemu PSP skierować do tego kraju strażaków, którzy wesprą swoich greckich partnerów.

"Na tę chwilę polskie Moduły GFFFV są już w Grecji" (moduł służy do gaszenia pożarów lasów z ziemi z użyciem pojazdów – PAP) – poinformowała na twitterze wrocławska komenda wojewódzka.

Polscy strażacy najprawdopodobniej zostaną skierowani na wyspę Eubeę, gdzie jest obecnie najgorsza sytuacja pożarowa - przekazał PAP dowódca polskich strażaków w Grecji bryg. Michał Langner z KG PSP.

DEON.PL POLECA

"Polscy strażacy wjechali na teren Grecji!! Zmierzają do miejsca noclegu (ok. 40 km). Rano wyruszą do miejsca docelowego, prawdopodobnie będzie to wyspa Evia (starsza nazwa wyspy Eubea - PAP)" - napisała w poniedziałek wieczorem na Twitterze KG PSP.

Pożary, które pustoszą m.in. tereny na północ od Aten, pociągnęły za sobą już 2 ofiary śmiertelne. Ewakuowano tysiące osób. Do pożarów doszło na wyspie Eubea, a także na Krecie, gdzie ogień został już opanowany oraz na Peloponezie, gdzie sytuacja jest stabilna, ale w dalszym ciągu w pogotowiu pozostaje tam kilkuset strażaków.

Według szacunków europejskiego systemu informacyjnego o pożarach lasów (EFFIS), w pierwszych dziesięciu dniach pożarów w Grecji ogień zniszczył łącznie 56 tys. ha terenu.

Źródło: PAP / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
bp Piotr Jarecki, Tomasz Krzyżak

Czy Polska jest ziemią bez proroków?

Odważna, szczera i poruszająca rozmowa dziennikarza „Rzeczpospolitej” Tomasza Krzyżaka z biskupem Piotrem Jareckim. Nie tylko o polityce i relacjach państwo–Kościół, ale też o niespełnionych ambicjach, samotności i problemach księży.

...

Skomentuj artykuł

Polscy strażacy są już w Grecji; będą pomagać w gaszeniu pożarów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.