Polska firma ogranicza produkcję. Może wprowadzić 4-dniowy tygodzień pracy

Polska firma ogranicza produkcję. Może wprowadzić 4-dniowy tygodzień pracy
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

W związku ze spadającą liczbą budowanych domów i mieszkań firma Fakro ogranicza produkcję, nie wyklucza 4-dniowego tygodnia pracy. Przedsiębiorstwo dostosowuje również strukturę zatrudnienia do sytuacji rynkowej, ale nie planuje zwolnień grupowych.

- Niestety od czerwca 2022 roku drastycznie spada ilość budowanych w Polsce domów i mieszkań, co skutkuje mniejszym zapotrzebowaniem na nasze produkty. W trosce o pracowników czynimy wszelkie starania, aby przetrwać obecny kryzys. Obecnie dostosowujemy strukturę zatrudnienia do sytuacji rynkowej. Nie planujemy zwolnień grupowych. Ograniczamy produkcję. Okresowo wprowadziliśmy także krótszy 4-dniowy tydzień pracy – skomentował członek zarządu ds. marketingu Fakro Janusz Komurkiewicz.

Możliwy 4-tygodniowy tydzień pracy

4-dniowy tydzień pracy obowiązywał czasowo w 2022 r., jednak ze względu na niepewną sytuację na rynku przedsiębiorstwo nie wyklucza powrotu do skróconego tygodnia pracy.

Jak podkreślił członek zarządu, firma liczy, że warunki gospodarcze i sytuacja w branży zmienią się i kryzys gospodarczy będzie mijał. - Jest to ważne nie tylko dla nas, ale dla całego kraju. Polska jest liderem europejskiego eksportu w stolarce otworowej. Mamy nadzieję, że pomimo trudnego okresu nasz kraj zdoła tę przewagę utrzymać – zaznaczył Janusz Komurkiewicz i dodał, że przedsiębiorstwo, mając na uwadze wymagające czasy, podejmuje z dużą rozwagą decyzje o wydatkach.

DEON.PL POLECA

Grupa Fakro została założona w 1991 r. w Nowym Sączu (Małopolskie). W ciągu 30 lat z rodzinnego zakładu rozwinęła się w międzynarodową korporację. Zatrudnia ok. 4 tys. pracowników. To jeden z największych pracodawców w regionie. Należy do światowych liderów w produkcji okien dachowych. Jest też wytwórcą m.in. schodów strychowych, drzwi, bram garażowych.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Chris Lowney

Żyj dla wielkiego celu

Dzisiejsze tempo życia zmusza nas do szybkiego podejmowania decyzji. Każdego dnia martwimy się o to, czy nasze wybory są słuszne. Zastanawiamy się nad naszymi relacjami, zaangażowaniem w pracę, celem, do którego...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Polska firma ogranicza produkcję. Może wprowadzić 4-dniowy tygodzień pracy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.