Potężne eksplozje w Kijowie. Po rosyjskim ataku rakietowym są zabici i ranni

Potężne eksplozje w Kijowie. Po rosyjskim ataku rakietowym są zabici i ranni
Fot. PAP/EPA/UKRAINE STATE EMERGENCY SERVICE HANDOUT
PAP/kh

W poniedziałek rano doszło do trzech potężnych eksplozji - informuje korespondentka PAP. W wyniku ataku rakietowego na Kijów są zabici i ranni. W Kijowie od godz. 6.45 czasu miejscowego (godz. 5.45 w Polsce) obowiązuje alarm przeciwlotniczy.

Jak przekazali użytkownicy Telegramu jedna z rosyjskich rakiet, które spadły w Kijowie, uderzyła w pobliżu pomnika historyka Mychajła Hruszewskiego w okolicach Uniwersytetu im. Tarasa Szewczenki. Pomnik znajduje się przy ruchliwej ulicy Wołodymyrskiej w pobliżu skrzyżowania z jedną z najważniejszych arterii Kijowa, bulwaru Tarasa Szewczenki. Kilkadziesiąt metrów dalej znajduje się park, w którym często spacerują matki z dziećmi.

Doradca szefa MSW Anton Heraszczenko poinformował o rakiecie, która uderzyła w podwórko jednego z kijowskich przedszkoli. Obecna na miejscu korespondentka PAP widziała dym po wybuchu rosyjskiego pocisku w dzielnicy Peczersk w centrum ukraińskiej stolicy.

DEON.PL POLECA

Portal Suspilne z powołaniem na Państwową Służbę ds. Sytuacji Nadzwyczajnych zawiadomił, że w wyniku rosyjskiego ataku rakietowego na Kijów są zabici i ranni. O ofiarach śmiertelnych donoszą także użytkownicy serwisu Telegram. Internauci informują o samochodach płonących na ulicach miasta.

Szef kijowskiej wojskowej administracji obwodowej Ołeksij Kułeba zaapelował do mieszkańców o pozostawanie w schronach i poinformował, że w obwodzie działa obrona przeciwlotnicza. Nad miastem unosi się dym, nie kursuje komunikacja miejska, w tym metro.

PAP/kh

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Skomentuj artykuł

Potężne eksplozje w Kijowie. Po rosyjskim ataku rakietowym są zabici i ranni
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.