Potworne burze w Teksasie. Niemal 900 tys. domów i firm bez prądu

Potworne burze w Teksasie. Niemal 900 tys. domów i firm bez prądu
Fot. depositphotos.com
PAP / tk

Silne burze wybijały okna w wieżowcach, powaliły drzewa i pozbawiły prądu prawie 900 tys. domów i firm w rejonie Houston w czwartek, gdy południowo-wschodni Teksas został uderzony przez żywioł po raz drugi w tym miesiącu.

W wielu hrabstwach wydano ostrzeżenia o powodziach i silnych burzach, wieczorem mogą wiać niszczycielskie wiatry, a nawet tornada – ostrzegło biuro National Weather Service w Houston.

"Schrońcie się teraz, jeśli znajdujecie się na drodze tej burzy. Skieruj się na najniższe piętro!" – radziło biuro NWS na platformie społecznościowej X.

W całym regionie zalane zostały ulice i powalone drzewa. KHOU-TV pokazała zdjęcia rozbitych okien biurowca w centrum Houston, ulicę przed nim zaśmiecało szkło.

DEON.PL POLECA

Ze względu na pogodę wstrzymano loty na dwóch głównych lotniskach w Houston. Na lotnisku Bush Intercontinental Airport zarejestrowano utrzymujący się wiatr osiągający prędkość 96 km/h.

Według poweroutage.us ponad 870 tys. klientów było pozbawionych prądu w hrabstwie Harris i jego okolicach, w tym w Houston. W hrabstwie mieszka ponad 4,7 miliona ludzi.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Sierżant Bagieta

Pasja, misja, obowiązek,
Korupcja, głupota, bałagan.
Dwie rzeczywistości – jeden świat. Policja

Bez kompromisów i półśrodków. Tylko on tak otwarcie komentuje rzeczywistość. Sierżant Bagieta – znany Youtuber – po latach spędzonych na służbie...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Potworne burze w Teksasie. Niemal 900 tys. domów i firm bez prądu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.