Pracowity weekend ratowników TOPR; dziewięciu poszkodowanych

Pracowity weekend ratowników TOPR; dziewięciu poszkodowanych
Fot. Depositphotos
PAP / pk

Ratownicy TOPR udzielali w miniony weekend pomocy dziewięciu poszkodowanym turystom. W nocy z soboty na niedzielę transportu w specjalnych noszach wymagał narciarz porwany przez lawinę w okolicach Szpiglasowej Przełęczy. W niedzielę dwoje taterników sprowadzono ze Świnicy - poinformował ratownik dyżurny.

Dwóch turystów na nartach w sobotnie popołudnie zamierzało przejść przez Szpiglasową Przełęcz do Dolinki za Mnichem. Jednego z nich porwała śnieżna lawina. Z uwagi na zapadający zmrok i złą pogodę ratownicy nie mogli użyć śmigłowca, a do poszkodowanego dotarli na nartach skiturowych.

DEON.PL POLECA
Jak przekazał ratownik dyżurny TOPR, turysta nie został całkowicie przysypany, ale doznał poważnego urazu nogi. Poszkodowanego w noszach typu SKED przetransportowano do schroniska nad Morskim Okiem i dalej samochodem terenowym do zakopiańskiego szpitala. Wyprawa zakończyła się o godz. 1 w nocy.

Do poważnego wypadku doszło również w niedzielę w nocy. Wówczas dwójka taterników zgubiła szlak podczas wspinaczki na Świnicy. Nie mogli kontynuować zejścia i wezwali pomoc. Ratownicy TOPR pomogli im bezpiecznie zejść na dół.

DEON.PL POLECA

Porywisty wiatr oraz opady śniegu w partiach szczytowych sprawiły, że warunki turystyczne w Tatrach uległy pogorszeniu. Obowiązuje drugi, umiarkowany stopień zagrożenia lawinowego.

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Wit Chlondowski OFM

Każdego dnia przeżywamy wiele napięć i stresów. Czujemy się przeciążeni i osamotnieni. Bywa, że nie rozumiemy tego, co dzieje się w nas samych. Zmienność uczuć, codzienne doświadczenia, nieuporządkowana historia życia… To wszystko wpływa nie tylko...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Pracowity weekend ratowników TOPR; dziewięciu poszkodowanych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.