Prezydent Duda spotkał się z kard. Marcellem Semeraro

Prezydent Duda spotkał się z kard. Marcellem Semeraro
Fot. PAP/Rafał Guz
PAP/ kb

Kancelaria Prezydenta przekazała w niedzielę na Twitterze, że prezydent Andrzej Duda spotkał się z kard. Marcellem Semeraro. Prezydencki minister Adam Kwiatkowski, który również wziął udział w tym spotkaniu, podkreślił w rozmowie z PAP, że było ono bardzo ciepłe i miłe.

Kwiatkowski powiedział PAP, że prezydent Andrzej Duda prosił księdza kardynała o przekazanie podziękowań ojcu świętemu za decyzję o beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej, dziękował też księdzu kardynałowi za jego obecność w Polsce. "Mówił o tym, że to jest bardzo ważne wydarzenie, że dwoje zasłużonych, niezwykłych Polaków zostało wyniesionych na ołtarze" - zaznaczył prezydencki minister.

Dodał, że "ksiądz kardynał przekazywał podziękowania na ręce pana prezydenta". "Mówił, że ta uroczystość była wzruszająca i że bardzo ją przeżył" - podkreślił Kwiatkowski.

Poinformował, że rozmowa dotyczyła też procesów beatyfikacyjnych i kanonizacyjnych, które dzieją się w Kongregacji kierowanej przez księdza kardynała.

W ocenie Kwiatkowskiego, było to "bardzo ciepłe i miłe spotkanie".

W spotkaniu uczestniczyła również szefowa Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych oraz nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio.

Papież Franciszek włączył do grona błogosławionych kard. Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski, oraz Elżbietę Różę Czacką - fundatorkę Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża.

Uroczystości beatyfikacyjne kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej z udziałem najwyższych władz państwowych – prezydenta RP, marszałków Sejmu i Senatu oraz członków rządu - odbyły się w niedzielę w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Liturgii przewodniczył prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Marcello Semeraro, który wygłosił homilię.

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Remigiusz Recław SJ
13,50 zł

Jest Ktoś, kto kocha cię najbardziej na świecie, dając ci przy tym absolutną wolność. Nie przestaje wierzyć w ciebie, nawet gdy popełniasz błędy. Cały czas czuwa nad tobą, a najtrudniejsze sytua­cje, w których nie widzisz...

Skomentuj artykuł

Prezydent Duda spotkał się z kard. Marcellem Semeraro
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.