Prezydent Duda przyznał Order Orła Białego Prezydentowi Włoch Sergio Mattarelli

Prezydent Duda przyznał Order Orła Białego Prezydentowi Włoch Sergio Mattarelli
Fot. PAP/Paweł Supernak
PAP / tk

Prezydent Andrzej Duda przyznał Order Orła Białego prezydentowi Włoch Sergio Mattarelli oraz Order Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej I Klasy córce prezydenta Włoch Laurze Mattarelli - poinformowała w poniedziałek Kancelaria Prezydenta RP.

KPRP przekazała informację o odznaczeniu prezydenta Włoch oraz jego córki na Twitterze.

Przebywający od niedzieli w Polsce z oficjalną wizytą prezydent Włoch spotkał się z prezydentem Andrzejem Dudą i jego małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. Po południu odbędzie się spotkanie obu prezydentów z mediami.

Rozmowy prezydentów, jak zapowiadał szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz, miały dotyczyć m.in. spraw politycznych oraz współpracy na forach międzynarodowych pomiędzy Polską a Włochami. Jak przypomniał Przydacz, niedługo w Wilnie ma odbyć się szczyt NATO. - Włochy są ważnym partnerem także w ramach NATO. Kwestie bezpieczeństwa i wzmacniania wschodniej flanki NATO, w tym Polski, będą jednym z elementów tej dyskusji - zaznaczył prezydencki minister.

DEON.PL POLECA

Prezydent Włoch podczas wizyty odwiedzi też Kraków i muzeum niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz; w Warszawie natomiast spotka się jeszcze m.in. z premierem Mateuszem Morawieckim, marszałek Sejmu Elżbietą Witek oraz z marszałkiem Senatu Tomaszem Grodzkim. Wizyta włoskiego polityka w Polsce potrwa do środy.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Prezydent Duda przyznał Order Orła Białego Prezydentowi Włoch Sergio Mattarelli
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.