Przekazano polską pomoc humanitarną na wypadek eskalacji konfliktu na Ukrainie

Przekazano polską pomoc humanitarną na wypadek eskalacji konfliktu na Ukrainie
Fot. PAP/EPA/SERGEY KOZLOV
PAP / tk

- Do Kijowa w tym tygodniu dotrze łącznie 38 ciężarówek z polską pomocą humanitarną - poinformował szef kancelarii prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. Jak dodał, pomoc obejmuje zabezpieczenie dla 10 tys. możliwych uchodźców.

Dworczyk zaznaczył, że we wtorek do Kijowa dotarły pierwsze ciężarówki z pomocą humanitarną. Jak zapowiedział, łącznie w tym tygodniu dojedzie ich 38.

- Znajduje się w nich zabezpieczenie dla 10 tysięcy uchodźców - mamy nadzieję, że nie dojdzie do takiej potrzeby, ale gdyby nastąpiła eskalacja, gdyby pojawili się wewnętrzni uchodźcy, to właśnie w tych tirach jest dla nich pomoc - dodał.

Potrzebne materiały dla Ukraińców

Ładunek obejmuje sprzęt medyczny, materiały opatrunkowe, leki, łóżka, bieliznę. - Słowem - wszystko, co może być potrzebne, by zorganizować warunki dla osób, które muszą uciekać przed konfliktem - wskazał.

DEON.PL POLECA

- Podkreślam: mam nadzieję, że nie dojdzie do tej sytuacji, ale my jako przyjaciele Ukrainy jesteśmy zdeterminowani, by wesprzeć naszych przyjaciół w tych trudnych chwilach - oznajmił.

Przypomniał, że w latach 2014-2015 ponad 160 tys. ukraińskich obywateli musiało uciekać z terenów ogarniętych konfliktem. - W związku z tym lepiej przygotować się zawczasu nawet na te czarne scenariusze - zaznaczył Dworczyk.

Podkreślił, że Ukraina potrzebuje dzisiaj solidarności w wymiarze politycznym, ale też praktycznym.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zbigniew Parafianowicz

Wojny, do których państwa wolą się nie przyznawać

Kim są osławione rosyjskie zielone ludziki i kto nimi dowodzi? Do czego posuwają się najemnicy walczący w Syrii, Libii i na wschodzie Ukrainy? Kto destabilizuje sytuację w...

Skomentuj artykuł

Przekazano polską pomoc humanitarną na wypadek eskalacji konfliktu na Ukrainie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.