PSP: ponad 6,2 tys. interwencji w związku z silnym wiatrem. Uszkodzonych pół tys. budynków

PSP: ponad 6,2 tys. interwencji w związku z silnym wiatrem. Uszkodzonych pół tys. budynków
PAP/dm

Do godz. 11.00 strażacy interweniowali 6253 razy w związku z silnym wiatrem. Najwięcej interwencji odnotowano w województwie wielkopolski, mazowieckim i łódzkim - poinformował rzecznik prasowy PSP bryg. Karol Kierzkowski. Dodał, że w wyniku silnego wiatru uszkodzonych zostało ponad 500 budynków.

Jak przekazała Państwowa Straż Pożarna, do godz. 11.00 w związku z silnym wiatrem strażacy interweniowali 6253 razy. Najwięcej w województwach: wielkopolskim - 1441, mazowieckim - 1117, łódzkim - 1105, lubuskim - 563. Wiatr uszkodził ponad 500 budynków; zginęła jedna osoba.

Do poważniejszych zdarzeń doszło w wielkopolskiej Dobrzycy i Sośnicy, przez które przeszła trąba powietrzna. Wichura uszkodziła tam 50 domów. Wskutek powstałych zniszczeń dach nad głową straciło kilkanaście rodzin.

Z kolei w Krakowie na placu budowy przy ul. Domagały silny wiatr przewrócił się 30-metrowy żuraw wieżowy. Jak podały media, dwie osoby zginęły, a dwie zostały ranne. Żuraw częściowo oparł się o nowo budowany blok. Wszyscy poszkodowani to pracownicy budowy.

DEON.PL POLECA


Jak informował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, sytuacja jest bardzo dynamiczna. Według synoptyków wciąż będą występować silne porywy wiatru.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

PSP: ponad 6,2 tys. interwencji w związku z silnym wiatrem. Uszkodzonych pół tys. budynków
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.