Renault zawiesza produkcję samochodów w fabryce w Moskwie

Renault zawiesza produkcję samochodów w fabryce w Moskwie
Fot. Rob Wilson / depositphotos.com
PAP / tk

Francuski koncern Renault zapowiedział zamknięcie swojej fabryki w Moskwie. Związkowcy i zarząd wskazują, że firma 12 proc sprzedaży realizowała w Rosji, a zamknięcie działalności oznacza miliardowe straty.

Fabryka Renault w Moskwie zatrudnia 1800 osób. Koncern poinformował o jej zamknięciu po spotkaniu zarządu w środę wieczorem. W czwartek związkowcy z centrali CGT zaapelowali o utrzymanie miejsc pracy w Renault.

Renault posiada również w Rosji pakiet większościowy producenta samochodów AwtoWAZ - 68 proc. Dalsze 32 proc. udziałów w spółce motoryzacyjnej kontroluje rosyjski publiczny konglomeratem wojskowo-przemysłowym Rostec.

Renault analizuje obecnie możliwości wycofania się z AwtoWAZ bez zwalniania pracowników – podała francuska grupa. Renault jest zmuszone zrewidować swoje perspektywy finansowe na rok 2022 – dodano.

Szef ukraińskiej dyplomacji Dmytro Kułeba wezwał w środę do globalnego bojkotu Renault. Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński w przemówieniu we francuskim parlamencie w środę stwierdził, że firmy z Francji muszą opuścić rynek rosyjski, ponieważ życie ludzkie jest ważniejsze niż zyski.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Łukasz Walewski

Jak walczyć o swoje, nie doprowadzając do katastrofy

W jaki sposób myślą tyrani? Czy wszyscy są tacy sami? Jak zdobyć nad nimi przewagę, a potem rozbroić i pokonać? Czy lepiej ostro naciskać oponenta, a może...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Renault zawiesza produkcję samochodów w fabryce w Moskwie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.