"Rz": rynek aplikacji wystrzelił, pomogła pandemia

"Rz": rynek aplikacji wystrzelił, pomogła pandemia
Fot. SKRYPKO IEVGEN / depositphotos.com
PAP / tk

"135 mld dol. wydali w br. użytkownicy smartfonów i tabletów na zakup mobilnego oprogramowania. To aż o 25 proc. więcej niż rok temu. Jak wskazują analitycy, nie widać oznak spowolnienia trendu" - podaje dziennik "Rzeczpospolita".

Gazeta donosi, że aż 135 mld dol. wydano w tym roku na świecie na zakup aplikacji mobilnych. Zwraca przy tym uwagę, że to o jedną czwartą więcej niż rok temu – wynika z analiz firmy AppAnnie. Zdaniem ekspertów to pandemia, głównie przez dotychczasowe lockdowny, izolację, wzrost e-zakupów, zdalną szkołę i pracę, napędziła trend.

"Przez niecałe 12 miesięcy globalnie na telefonach zainstalowaliśmy aż ponad 130 mld apek" - pisze "Rz". Jak dodaje, boom widać nad Wisłą – co piąty robiący zakupy w sieci dokonuje ich przez aplikację.

W ten sposób odbieramy zakupy (InPost Mobile ma ponad 6 mln użytkowników) i nadzorujemy finanse. "Rozwiązania mobilne są przyszłością" – mówi w rozmowie z "Rz" Maciej Kasprzak, menedżer aplikacji dla bankowości detalicznej w Ailleron.

DEON.PL POLECA

Źródło: PAP / tk

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Łukasz Walewski

Światowa polityka. Wielkie skandale. Potężni influencerzy.

Impulsywnie, bez doradców, nie zawsze na trzeźwo. Tak za pomocą twittera komunikują się dziś ze światem władcy atomowych imperiów, politycy i dziennikarze. Do poważnego międzynarodowego kryzysu może doprowadzić jeden...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

"Rz": rynek aplikacji wystrzelił, pomogła pandemia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.