Sędzia Szymon Marciniak niesłusznie krytykowany przez lewicową organizację

Sędzia Szymon Marciniak niesłusznie krytykowany przez lewicową organizację
Sędzia Szymon Marciniak - depositphotos.com (108081328)
PAP / pzk

Polski Związek Piłki Nożnej niezwłocznie podjął działania mające wyjaśnić okoliczności udziału Szymona Marciniaka w konferencji, na której obecny był również polityk Sławomir Mentzen – głosi komunikat federacji.

„Szymon Marciniak złożył PZPN obszerne wyjaśnienia omawianej sytuacji. Wynika z nich, że nie zna Sławomira Mentzena ani nigdy z nim nie rozmawiał. Po rozmowie z arbitrem oraz zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym, PZPN odrzuca jakiekolwiek oskarżenia skierowane w kierunku Szymona Marciniaka” – informuje piłkarska centrala.

Według ustaleń PZPN Marciniak wziął udział w spotkaniu biznesowym „Everest” w roli zaproszonego prelegenta. Podczas konferencji wygłosił 40-minutową prezentację dotyczącą motywacji. Spotkanie odbyło się 29 maja w Katowicach. W całej konferencji wzięło udział 12 prelegentów. Bezpośrednio po swoim występie Szymon Marciniak pojechał do Warszawy, gdzie wziął udział w kończącej sezon piłkarski Gali PKO BP Ekstraklasy.

„Z zebranych przez nas materiałów wynika, że polityczne wiece organizowane przez Sławomira Mentzena miały miejsca w innych terminach i innych miastach. Łączenie obecności Szymona Marciniaka na spotkaniu biznesowym z politycznymi wiecami organizowanymi przez Sławomira Mentzena, z którymi nasz sędzia nie ma nic wspólnego i od których całkowicie się odcina, jest niezrozumiałe” – uważa PZPN.

Polska federacja stoi na stanowisku, że „w przypadku tego typu oskarżeń, jak te kierowane w kierunku Szymona Marciniaka, zawsze wymagany jest obiektywizm oraz przedstawienie racji każdej ze stron. W tym przypadku tego zabrakło i Marciniak został bezpodstawnie oskarżony, nie dano mu możliwości wyjaśnień oraz obrony”.

„Liczymy, że UEFA w podjęciu swojej decyzji weźmie pod uwagę oczywiste fakty, które przytoczyliśmy powyżej” – komunikat kończy się deklaracją, że PZPN i jego sędziowie są apolityczni.

Wcześniej UEFA zapowiedziała, że w piątek wyda oświadczenie w sprawie Szymona Marciniaka, który 10 czerwca ma sędziować finał piłkarskiej Ligi Mistrzów. Według stowarzyszenia ‘Nigdy więcej’ polski arbiter brał w poniedziałek w Katowicach udział w konferencji organizowanej przez jednego z liderów, uważanej za skrajnie prawicową, Konfederacji Sławomira Mentzena.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jan Tomaszewski, ks. Robert Nęcek

Rozmowa o piłce nożnej, o historycznym Wembley, polskiej reprezentacji i Robercie Lewandowskim. Wspomnienia legendarnego bramkarza złotej i srebrnej Reprezentacji Polski, ale też diagnoza aktualnego stanu polskiej piłki. Z humorem i szczerością, do której przyzwyczaił nas...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Sędzia Szymon Marciniak niesłusznie krytykowany przez lewicową organizację
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.