Silny wiatr i opady deszczu ze śniegiem. Ostrzeżenia IMGW niemal w całej Polsce

Silny wiatr i opady deszczu ze śniegiem. Ostrzeżenia IMGW niemal w całej Polsce
Fot. Rafael Ben-Ari/Chameleons Eye / depositphotos.com
PAP / tk

IMGW wydał alerty pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla 14 województw. W czwartek nad morzem porywy wiatru mogą osiągnąć nawet 90 km/h. Należy się również spodziewać opadów śniegu i deszczu ze śniegiem.

- W czwartek po południu i wieczorem pochmurnie i wietrznie. Porywy wiatru nad morzem osiągną 90 km/h. Na wschodzie należy się spodziewać opadów śniegu i deszczu ze śniegiem - powiedziała synoptyk IMGW Ilona Bazyluk.

IMGW prognozuje, że od popołudnia do wieczora będzie zachmurzenie duże i całkowite. "Na wschodzie kraju opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura od 1 st. C na wschodzie do 7 stopni na północnym zachodzie, 4 stopnie Celsjusza w centrum" - przekazała Ilona Bazyluk.

Wiatr na przeważającym obszarze kraju osiągnie w porywach do 65 km/h. IMGW wydało obowiązujące do rana w piątek ostrzeżenie o silnym wietrze nad morzem. "Tam porywy wiatru mogą osiągnąć 90 km/h" - dodała synoptyk.

"Wieczorem temperatura na Podkarpaciu i Małopolsce wyniesie -1 st. C, w centrum 2 stopnie. Na północnym zachodzie 4 st. C" - podała. Będą nasilały się opady deszczu ze śniegiem.

W nocy natomiast spadnie śnieg. Pokrywa śnieżna w górach może osiągnąć 8 cm. "Temperatura w nocy od -2 stopni w Zakopanem do 3 stopni na zachodzie kraju. W centrum między 0 a 1 st. C" - prognozuje synoptyk IMGW.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
George Augustin
27,93 zł
39,90 zł

Czy Bóg jest dla nas żywą rzeczywistością, czy też tylko frazesem bez żadnych konsekwencji? Czy rzeczywiście liczymy się z Jego mocą? Czy Bóg jest wśród nas rozpoznawalny? Jak, pomimo wszystkich ludzkich zaciemnień, sprawić, abyśmy w...

Skomentuj artykuł

Silny wiatr i opady deszczu ze śniegiem. Ostrzeżenia IMGW niemal w całej Polsce
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.