Śląskie. Trzy ofiary pożaru domu jednorodzinnego w Orzeszu

Śląskie. Trzy ofiary pożaru domu jednorodzinnego w Orzeszu
(Fot. pl.depositphotos.com)
PAP/dm

Trzy osoby zginęły w pożarze, który wybuchł w poniedziałek rano w jednorodzinnym domu w Orzeszu w powiecie mikołowskim (woj. śląskie). Pięć osób bezpiecznie opuściło płonący budynek. W akcji gaśniczej uczestniczyło 12 zastępów strażackich.

Jak poinformowała rzeczniczka śląskiej straży pożarnej mł. bryg. Aneta Gołębiowska, zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego przy ul. Jeziorskiej strażacy otrzymali w poniedziałek krótko przed piątą rano.

- Sytuacja pożarowa została już opanowana. W pożarze śmierć poniosły trzy osoby - dwie kobiety i mężczyzna. Pięć osób ewakuowało się - relacjonowała rzeczniczka.

Gdy strażacy dotarli na miejsce, budynek stał już w płomieniach. Wewnątrz natrafiono na zwłoki trojga mieszkańców - to kobiety w wieku 50 i 70 lat oraz 43-letni mężczyzna.

Przyczyny pojawienia się ognia nie są na razie znane. Wyjaśni je policyjne dochodzenie, prowadzone pod nadzorem prokuratury. Powołany zostanie biegły z zakresu pożarnictwa. Na miejscu nadal pracują także strażacy, którzy zabezpieczają pogorzelisko.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Śląskie. Trzy ofiary pożaru domu jednorodzinnego w Orzeszu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.