Słynny dzwon na Kasprowym Wierchu uszkodzony przez ratrak

Słynny dzwon na Kasprowym Wierchu uszkodzony przez ratrak
Obserwatorium meteorologiczne na szczycie Kasprowego Wierchu. Fot. Instytut IMGW / Unsplash
PAP / pk

Konstrukcja dzwonu została przechylona. Powodem zdarzenia była stalowa lina, do której był zaczepiony ratrak przygotowujący narciarską trasę w Kotle Goryczkowym. Polskie Koleje Linowe zadeklarowały naprawę.

Do uszkodzenia konstrukcji dzwonu doszło w niedzielę nad ranem. Z uwagi na bardzo duże nachylenie stoku przygotowujące trasy narciarskie ratraki muszą być zaczepione do stalowych lin zakotwionych w kopule Kasprowego Wierchu. Taka właśnie lina podczas pracy ratraka zahaczyła o konstrukcję dzwonu, przechylając ją.

DEON.PL POLECAKoleje linowe na Kasprowy Wierch oraz wyciągi narciarskie w Kotle Goryczkowym i Gąsienicowym należą do PKL. Marta Grzywa z biura prasowego PKL wyjaśniła, że pomimo stosowanego zabezpieczenia doszło do przesunięcia liny kotwiącej ratrak.

- Lina zahaczyła o konstrukcję dzwonu, przekrzywiając ją. Zabezpieczyliśmy konstrukcję dzwonu. Wydzieliliśmy też teren dookoła, by zapewnić bezpieczeństwo. Bardzo nam przykro z powodu tego zdarzenia - wyjaśniła rzeczniczka.

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Domenico Agasso

Papież mówi głośno o tym, o czym sami boimy się nawet pomyśleć

Franciszek nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących. Wyciąga rękę do wszystkich i tłumaczy, że pandemia jest sygnałem alarmowym. „Potrzebujemy planu, by znów...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Słynny dzwon na Kasprowym Wierchu uszkodzony przez ratrak
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.