W Tatrach znaleziono ciało turysty. Prawdopodobną przyczyną śmierci upadek z dużej wysokości

W Tatrach znaleziono ciało turysty. Prawdopodobną przyczyną śmierci upadek z dużej wysokości
fot. Dawid Kalisinski / Depositphotos
PAP / pk

W nocy z poniedziałku na wtorek podczas akcji poszukiwawczej w Dolinie Jarząbczej pod Niską Przełęczą w Tatrach Zachodnich ratownicy TOPR odnaleźli ciało turysty - przekazał ratownik dyżurny. To najprawdopodobniej poszukiwany 46-latek, jednak ustali to policja. Warunki do uprawiania turystyki w wyższych partiach Tatr są bardzo trudne - ostrzega Tatrzański Park Narodowy.

Jak przekazał ratownik dyżurny, prawdopodobną przyczyną śmierci był upadek z dużej wysokości.

DEON.PL POLECA
W sobotę w Tatrach Zachodnich zaginął 46-latek, który wyszedł na samotną wędrówkę. Zaniepokojona rodzina, która nie miała z nim kontaktu zawiadomiła ratowników. Mężczyzna planował wycieczkę w rejon Grzesia, Rakonia i Wołowca.

Poszukiwania w Tatrach rozpoczęły się w poniedziałek wieczorem. W akcji brało udział 11 ratowników TOPR. W poszukiwaniach użyto między innymi dronów, a także sprzętu do lokalizacji telefonów komórkowych.

DEON.PL POLECA

Warunki do uprawiania turystyki w wyższych partiach Tatr są bardzo trudne

Warunki do uprawiania turystyki w wyższych partiach Tatr są bardzo trudne - ostrzega Tatrzański Park Narodowy. Na szlakach jest bardzo ślisko - zalegający śnieg jest twardy i zmrożony, a powyżej 2000 m n.p.m. pokrywa go dodatkowo gruba warstwa lodu. Utrudnienie w poruszaniu się w partiach graniowych stanowi również silny wiatr. Poruszanie się w warunkach zimowych, w wyższych partiach Tatr, wymaga dużego doświadczenia w zimowej turystyce górskiej oraz znajomości oceny lokalnego zagrożenia lawinowego i posiadania odpowiedniego sprzętu jak raki, czekan, kask, lawinowe ABC, wraz z umiejętnością posługiwania się nim.

 

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

W Tatrach znaleziono ciało turysty. Prawdopodobną przyczyną śmierci upadek z dużej wysokości
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.