Szkocja: Wiatr przewrócił ogromny statek. 15 osób trafiło do szpitala

Szkocja: Wiatr przewrócił ogromny statek. 15 osób trafiło do szpitala
Statek badawczy RV Petrel przewrócił się w suchym doku w Szkocji (Fot. PAP/EPA/ROBERT PERRY)
PAP / polsatnews.pl / tk

Wiele osób odniosło obrażenia, a 15 z nich trafiło do szpitala, po tym jak statek przewrócił się w środę w suchym doku w dzielnicy Leith w stolicy Szkocji Edynburgu - poinformowało szkockie pogotowie ratunkowe.

Na miejsce zdarzenia wysłano pięć ambulansów, pogotowie lotnicze i trzy drużyny ratowników. Na zdjęciach zamieszczonych na Twitterze widać duży statek oparty o ścianę suchego doku.

Lokalny radny Adam McVey przekazał, że przyczyną wypadku był silny wiatr, który przewrócił statek. "To przerażająca dla osób, które znajdowały się na pokładzie. Moje myśli są z rannymi, mam nadzieję, że wszyscy szybko powrócą do zdrowia. Proszę o unikanie tego obszaru" - napisał McVey.

DEON.PL POLECA

Również policja z Edynburga poprosiła o niezbliżanie się do miejsca zdarzenia, aby umożliwić dostęp do rannych służbom ratowniczym.

„Jednostka to statek badawczy RV Petrel, pływający pod banderą Wyspy Man. Mierzy ponad 76 metrów długości, 15 metrów szerokości i ma ponad 7 metrów zanurzenia. Został zakupiony w 2017 roku przez jednego ze współzałożycieli firmy Microsoft Paula Allena” – podaje polsatnews.pl.

Źródło: PAP / polsatnews.pl / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Szkocja: Wiatr przewrócił ogromny statek. 15 osób trafiło do szpitala
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.