W całym kraju pochmurnie, tylko na północnym zachodzie możliwe przejaśnienia

W całym kraju pochmurnie, tylko na północnym zachodzie możliwe przejaśnienia
(Fot. pl.depositphotos.com)
PAP/dm

Środa w całym kraju jest pochmurna i z końcem dnia należy spodziewać się nasilenia przelotnych opadów deszczu. Pod wieczór przejaśnienia możliwe tylko na północnym zachodzie.

W środę wczesnym popołudniem przejaśnienia możliwe na krańcach północno-wschodnich, pod wieczór na północnym zachodzie, reszta kraju pozostaje pod chmurami.

Opady o natężeniu umiarkowanym i silnym są w pasie od opolskiego, śląskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego po północne Mazowsze. Ta strefa opadów będzie się przesuwać w kierunku Podlasia.

- W tym pasie z intensywnymi opadami deszczu mogą pojawić się po południu burze. Miejscami może spaść 35 mm deszczu. W Katowicach już teraz od godz. 7 rano spadło go ok. 20 mm - podaje synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska.

Burze są też spodziewane na krańcach południowo-wschodnich, jak również na północnym zachodzie. Ale tam, pod względem intensywności opadów, będą one słabsze.

Na pozostałym obszarze kraju już pojawiały się przelotne opady deszczu, a do końca dnia może być ich jeszcze więcej.

- Tam, gdzie pada, jest całkowite zachmurzenie, temperatura będzie wynosić ok. 12 stopni, natomiast tam, gdzie są większe przejaśnienia, temperatura wzrośnie do 23 stopni. Natomiast na pozostałym obszarze ok. 19-20 stopni - podaje synoptyk IMGW.

Wiatr z kierunków południowych i zachodnich, umiarkowany, okresami porywisty. Ten silniejszy będzie się utrzymywał w północnej części kraju.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. W całym kraju możliwe przelotne opady deszczu. Najwięcej spodziewanych jest ich w północno-wschodniej części kraju, ale nie będą one intensywne. Maksymalnie może tam spaść od 8 do 10 mm.

- Noc ciepła, bo od 6 stopni w kotlinach i w rejonach podgórskich. Ok. 9 stopni na przeważającym obszarze kraju. Najcieplej 11-12 stopni na krańcach zachodnich - podała Dąbrowska.

Dodała, że lokalnie, szczególnie na północy kraju, po opadach deszczu może utworzyć się mgła ograniczająca widzialność do ok. 300 m.

Prognozowany jest wiatr słaby i umiarkowany, tylko na wschodzie i w czasie burz porywisty. Silniejszy na wybrzeżu, południowo-zachodni i zachodni.

PAP/dm

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Krystyna Dajka

Twój kolejny krok ku długowieczności!

Sięgnij po to, co podpowiada natura, i przejmij kontrolę nad swoim zdrowiem.

Z nowej książki Krystyny Dajki dowiesz się, jakie nawyki żywieniowe zapewnią ci długie życie w zdrowiu. Pomoże ci...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

W całym kraju pochmurnie, tylko na północnym zachodzie możliwe przejaśnienia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.