W Hongkongu najwięcej nowych zakażeń koronawirusem od początku pandemii

W Hongkongu najwięcej nowych zakażeń koronawirusem od początku pandemii
(fot. PAP/EPA/JEROME FAVRE)
PAP / kk

Służby medyczne Hongkongu zgłosiły w czwartek 67 nowych zakażeń koronawirusem, w tym 63 infekcje lokalne. Jest to najwyższy dobowy przyrost odnotowany w tym regionie od początku pandemii – podkreśla publiczna hongkońska stacja RTHK.

Aż w 35 nowych przypadkach nie udało się ustalić źródła zakażenia, co również jest najwyższym zanotowanym dotąd wynikiem. Łączna liczba infekcji wykrytych w Hongkongu wzrosła do 1655.

Przedstawicielka hongkońskiego centrum ochrony zdrowia Chuang Shuk-kwan przestrzegła, że liczby mogą dalej rosnąć. „Nie mogę powiedzieć, że to jest szczyt. Możliwe, że będzie więcej przypadków” - oceniła w rozmowie z dziennikarzami.

Dwie nowe infekcje wykryto u pracowników Szpitala Królowej Elżbiety, który wcześniej zgłosił trzy przypadki zakażeń wśród pacjentów. Główny menedżer szpitala Lau Ka-hin ocenił infekcje personelu jako nieuniknione w czasie „nowej fali” zakażeń w społeczeństwie Hongkongu.

Obawy wzbudza wzrost liczby zakażeń wykrywanych wśród osób, których nie da się powiązać z przypadkami potwierdzonymi wcześniej. Sugeruje to, że wirus szerzy się w społeczności na szeroką skalę.

W środę w regionie zmarło kolejnych dwoje zakażonych koronawirusem pacjentów: 90-letnia kobieta i 89-letni mężczyzna. Łączny bilans zgonów osób zakażonych w publicznych szpitalach w Hongkongu wzrósł do 10.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

W Hongkongu najwięcej nowych zakażeń koronawirusem od początku pandemii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.