W Krakowie powstaje kawiarnia zatrudniająca osoby z zespołem Downa

W Krakowie powstaje kawiarnia zatrudniająca osoby z zespołem Downa
Fot. depositphotos.com
KAI / tk

W połowie stycznia przy ulicy Na Kozłówce 25 zostanie otwarta Społeczna Kaffka, czyli pierwsza w Krakowie kawiarnia, która daje zatrudnienie osobom z zespołem Downa.

„Kawiarnia Społeczna Kaffka to przestrzeń, gdzie tworzymy miejsca pracy dla dorosłych osób z zespołem Downa przygotowując ich do samodzielnej dorosłości oraz pomagając doskonalić ich umiejętności społeczne” – można przeczytać w mediach społecznościowych Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa "Tęcza" w Krakowie, które prowadzi m.in. przedsiębiorstwo Społeczna 21, w ramach którego będzie działała kawiarnia.

W kawiarni zlokalizowanej przy ulicy Na Kozłówce 25 będą pracowali Monika, Julka, Szymek i Janek – czwórka młodych ludzi, którzy niedawno skończyli szkołę i chcą rozpocząć pracę. Przeszli już szkolenia baristyczne w krakowskich kawiarniach. Towarzyszyć im będą trenerzy pracy. Lokal będzie czynny codziennie od godz. 9.00 do 17.00.

„Wierzymy, że tworzenie kolejnych takich miejsc przyczyni się do poprawy jakości życia naszych podopiecznych, a także poszerzy ich kompetencje” – zwracają uwagę odpowiedzialni za Społeczną Kaffkę.

Przedsiębiorstwo Społeczna 21 powstało w 2017 r. w krakowskim Stowarzyszeniu Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa „Tęcza”. W 2018 r. otwarto foodtruck nad Zalewem Nowohuckim, jako franczyzę Frytek Belgijskich z Krakowa. W 2019 r. otworzono sklep Zręczne Drobiazgi, w którym sprzedawane jest rękodzieło. Przedsiębiorstwo wszystkie zarobione środki przeznacza na rehabilitację osób z niepełnosprawnościami. Aktualnie daje zatrudnienie 12 osobom z zespołem Downa.

DEON.PL POLECA

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Piotr Jordan Śliwiński OFMCap

Daj się Bogu pokochać

Pokuta kojarzy nam się z dużym poświęceniem, wyrzeczeniami, a nawet z czymś strasznym i nieludzkim. Często nosimy w sobie obraz pokutujących ludzi, którzy są skoncentrowani na sobie i swoim cierpieniu, samotni,...

Skomentuj artykuł

W Krakowie powstaje kawiarnia zatrudniająca osoby z zespołem Downa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.