WHO: wprowadzenie obowiązku szczepień przeciw COVID-19 to ostateczność

WHO: wprowadzenie obowiązku szczepień przeciw COVID-19 to ostateczność
Fot. Kelly Sikkema / unsplash.com
PAP / tk

- Wprowadzenie obowiązku szczepień przeciw COVID-19 to ostateczność - ocenił na konferencji prasowej dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na Europę, dr Hans Kluge.

- Obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19 to ostateczne wyjście, po które powinno się sięgać jedynie w wypadku, gdy wszystkie inne środki, by zwiększyć liczbę zaszczepień zostaną wyczerpane - uważa Kluge.

- Efektywność obowiązkowych szczepień jest uzależniona od kontekstu społecznego. (...) To, co jest akceptowalne w jednym społeczeństwie czy wspólnocie, może nie być akceptowane i tolerowane w innej - powiedział regionalny szef WHO, podkreślając, że w przypadku obowiązkowych szczepień potrzebna jest społeczne zaufanie do władz.

Na briefingu europejskiego oddziału WHO zaapelowano także o otoczenie większą ochroną przed zakażeniem dzieci w wieku 5-14 lat. Grupę tą oceniono jako najbardziej dotkniętą zachorowaniami na COVID-19. - U dzieci (..) liczba infekcji SARS-CoV-2 jest dziś dwa, a nawet trzy razy wyższa w porównaniu z całością populacji - zauważył Kluge.

Jak przypomina Reuters, coraz więcej państw w Europie, w tym Niemcy, rozważa wprowadzenie obowiązku szczepień przeciw koronawirusowi. W Austrii po ogłoszeniu w listopadzie obowiązkowych szczepień wybuchły duże protesty. Obowiązek ma tam zacząć obowiązywać od 1 lutego 2022 roku.

„Poza Europą, szczepienia przeciw COVID-19  są obecnie obowiązkowe w Indonezji, Mikronezji i Turkmenistanie” - informuje Reuters.

Źródło: PAP / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Stanisław Biel SJ
23,03 zł
32,90 zł

Opowieść o dorastaniu do zaufania

Niezależnie od etapu życia stajemy czasami w obliczu sytuacji, które są ponad nasze siły. Ciągle dojrzewamy – dorastamy do tworzenia autentycznych relacji międzyludzkich, przezwyciężamy różne lęki. W tym wszystkim wciąż...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

WHO: wprowadzenie obowiązku szczepień przeciw COVID-19 to ostateczność
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.