22-latek "zamieniał się" w manekina. W ten sposób omijał ochronę sklepu

22-latek "zamieniał się" w manekina. W ten sposób omijał ochronę sklepu
Manekiny, zdjęcie ilustracyjne. Fot. Depositphotos.com
PAP / mł

Na nietypowy pomysł wpadł 22-letni złodziej, który postanowił okradać sklepy w galerii handlowej w Śródmieściu. By nie wykryły go kamery, zamarł w bezruchu na sklepowej witrynie i udawał manekina. Gdy galeria została zamknięta, ruszył na podbój sklepów. Okradł m.in stoisko z biżuterią.

22-letni mężczyzna zamieniał się w manekina, żeby po zamknięciu galerii handlowej móc w spokoju okradać sklepy. W końcu został dostrzeżony przez pracowników ochrony i trafił w ręce policji. Na razie w areszcie spędzi 3 miesiące. 

Jak informuje policja, jednego dnia okradł "wyspę" z biżuterią. - Innego dnia, również po zamknięciu galerii poszedł do jednego z barów i najadł się do syta. Chwilę później prześlizgnął się pod stalową kurtyną do sklepu z markową odzieżą, aby wymienić swoje ubrania na nowe. Po drodze raz jeszcze +zahaczył+ o znany już sobie bar, żeby spożyć kolejny posiłek - przekazał podinsp. Robert Szumiata ze śródmiejskiej komendy.

Szczęście jednak w końcu go opuściło, ponieważ został dostrzeżony i ujęty przez pracowników ochrony, którzy wezwali na miejsce policję. Okazało się, że to nie pierwszy taki wyczyn 22-latka. Wcześniej włamał się do innej galerii, gdzie także po jej zamknięciu zabrał z kilku kasetek pieniądze z utargów i usiłował ukraść inne przedmioty.

DEON.PL POLECA

Policjanci postawili już 22-latkowi zarzuty dotyczące włamań i kradzieży. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące. Sprytnemu złodziejowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

PAP / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Monika Białkowska

Czasem „najprostsza droga do nieba” wiedzie przez piekło

„Zdradziły Jezusa i Kościół" – to zwykle słyszą siostry zakonne, które postanowiły odejść ze swoich zgromadzeń. Często towarzyszy temu izolacja albo w najlepszym wypadku niezrozumienie. A co...

Skomentuj artykuł

22-latek "zamieniał się" w manekina. W ten sposób omijał ochronę sklepu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.