Awaria na kolei. Pociągi mocno opóźnione

PAP / wab

Pasażerów przejeżdżających przez stolicę czekają duże opóźnienia pociągów. Powodem jest poważna awaria kolejowej sieci trakcyjnej w Warszawie, która wyłączyła z ruchu trzy z czterech torów linii średnicowej. Opóźnione są zarówno pociągi dalekobieżne, jak i podmiejskie.

- O godz. 11.10 poważna awaria sieci trakcyjnej spowodowała wstrzymanie ruchu na trzech z czterech torów linii średnicowej w Warszawie. Oznacza to, że wszystkie pociągi - podmiejskie i dalekobieżne jeżdżą po jednym torze - powiedział rzecznik PKP PLK Krzysztof Łańcucki. Dodał, że oznacza to duże opóźnienia przejeżdżających przez Warszawę pociągów.

Pociągi podmiejskie, jadące od strony wschodniej, kończą swój bieg na stacji Warszawa Wschodnia, te z przeciwnego kierunku na Warszawie Zachodniej. Ich pasażerowie, którzy chcą się przedostać na kolejne stacje, mogą bez dodatkowej opłaty dojechać tam, przesiadając się np. na pociąg dalekobieżny.

- Na czas awarii wszyscy przewoźnicy, kursujący między Warszawą Wschodnią i Zachodnią, honorują wzajemnie swoje bilety - podkreślił Łańcucki.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Awaria na kolei. Pociągi mocno opóźnione
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.