Czarnek: na razie nie ma szans powrotu starszych roczników do szkół

Czarnek: na razie nie ma szans powrotu starszych roczników do szkół
Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
9 miesięcy temu
PAP/kb

- Dzisiaj dynamika zakażeń jest bardzo duża i w tej sytuacji trudno myśleć o powrocie starszych roczników do szkół. Raczej trzeba martwić się o to, czy młodsze roczniki nie będą musiały wrócić do domu - stwierdził w czwartek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Ponad miesiąc temu dzieci z klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych wrócili do nauki stacjonarnej. Jednak ucznniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych od 26 października uczą się nadal zdalnie.

Dzisiaj w Radiu Wrocław szef resortu edukacji Przemysław Czarnek zapytany o to, kiedy do szkół wrócą uczniowie kolejnych roczników, odpowiedział: - To, co się wydarzyło w ciągu ostatnich dni, czyli wzrost zakażeń koronawirusem i sytuacja zwłaszcza w północnych województwach, szczególnie w województwie warmińsko-mazurskim, sprawia, że dzisiaj bardziej martwimy się o to, czy nie będziemy musieli zamykać szkół dla klas I-III w kolejnych województwach. Wszystko zależy od rozwoju pandemii koronawirusa.

Czarnek szansę na powrót do szkół uczniów z klas IV-VIII upatruje m.in w nastawieniu do szczepień nauczycieli.

- Kiedy dynamika zdecydowanie opadnie, nastąpi spłaszczenie albo wyhamowanie, wtedy będziemy otwierać szkoły. W tym pomoże nam również decyzja zdecydowanej większości nauczycieli o poddaniu się szczepieniom - podsumował minister.

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Przemek Wysogląd SJ
34,92 zł
49,90 zł

Nie, to nie jest ilustrowana hagiografia ani biografia św. Ignacego Loyoli. To raczej próba osobistego spojrzenia na historię duchowego doświadczenia i głębokiej przemiany, jaką przeszedł pewien ambitny, młody szlachcic – Iñigo Lopez de Loyola.

Przeżyj...

Skomentuj artykuł

Czarnek: na razie nie ma szans powrotu starszych roczników do szkół
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.