Drugi Dreamliner LOT-u przyleciał do Warszawy

Drugi Dreamliner LOT-u przyleciał do Warszawy
(fot. ta_dzik / flickr.com / CC BY-NC 2.0)
PAP / mh

Drugi samolot Boeing 787 Dreamliner, należący do PLL LOT, w piątek po godz. 15. wylądował na warszawskim Lotnisku Chopina - poinformował PAP rzecznik spółki Marek Kłuciński. Maszyna w swój pierwszy komercyjny rejs poleci w piątek do Wiednia.

Drugi Boeing 787 Dreamliner Polskich Linii Lotniczych LOT o numerach rejestracyjnych SP - LRB na warszawskim lotnisku wylądował po godz. 15. Maszyna przyleciała z fabryki Boeinga z Everett w USA.
"Samolot poleci z pasażerami w piątek do Wiednia o godz. 17.20. Dostaliśmy wszystkie potrzebne certyfikaty" - powiedział Kłuciński. 
LOT odebrał pierwszy z ośmiu zamówionych Dreamlinerów w połowie listopada br. Drugi egzemplarz LOT, według wcześniejszych zapowiedzi, miał przylecieć na początku stycznia 2013 r. 
"Według obecnych planów, drugi Dreamliner LOT-u od lutego 2013 roku będzie obsługiwał loty dalekodystansowe realizowane przez polskiego przewoźnika" - czytamy w komunikacie spółki.
Do marca 2013 roku flota polskiego przewoźnika będzie liczyła pięć samolotów tego typu.
Jak powiedział PAP rzecznik PLL LOT, pierwszy Dreamliner nie odleciał w piątek do Londynu. Tego dnia miał też odbyć lot do Wiednia. Powodem odwoływania rejsów jest uszkodzenie mechaniczne samolotu. "Uszkodzenie to zostało zauważone po przylocie Dreamlinera w środę z Pragi. Jesteśmy cały czas w kontakcie z Boeingiem" - powiedział rano piątek PAP rzecznik spółki.
W ostatnich dniach pasażerowie nie polecieli także Dreamlinerem m.in. do Monachium.
DEON.PL POLECA
DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Drugi Dreamliner LOT-u przyleciał do Warszawy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.