Dwa tysiące Mikołajów w Trójmieście

Dwa tysiące Mikołajów w Trójmieście
(fot. pixabay.com)
PAP / jp

Około dwóch tysięcy Mikołajów na motocyklach, skuterach i quadach przejechało w niedzielę przez Trójmiasto. Wielka Parada Mikołajów na Motocyklach odbyła się już po raz 14. Dzięki akcji zebrano około 70 tys. zł na paczki i posiłki dla potrzebujących dzieci z Pomorza.

Parada wystartowała z gdyńskiego Skweru Kościuszki, skąd jej uczestnicy wyruszyli główną arterią aglomeracji do Gdańska. Około 26-kilometrowy przejazd zakończył się przed stadionem Energa.

DEON.PL POLECAJak powiedział PAP Piotr Lewandowski z Trójmiejskiego Stowarzyszenia Motocyklowego, które jest organizatorem akcji, w paradzie wzięło udział około dwóch tysięcy Mikołajów poruszanych się na pojazdach w liczbie około 1,6 tysiąca.

Warunkiem uczestnictwa w przejeździe było ubranie się w kompletny strój Mikołaja oraz wykup cegiełki w wysokości 25 lub 30 zł. W tej sposób - jak poinformował Lewandowski - uzyskano około 50 tys. zł.

- Trafią one do ośrodków wychowawczych na terenie województwa. Posłużą ufundowaniu posiłków dla potrzebujących dzieci i młodzieży - wyjaśnił Lewandowski.

Jeszcze przed paradą jej organizatorzy zebrali też na specjalnym koncie - z prywatnych wpłat - ponad 20 tys. zł, które posłużą do przygotowania mikołajkowych paczek dla dzieci przebywających w trójmiejskich domach dziecka, szpitalach i gdyńskim hospicjum.

- Będzie to w sumie około 500 dzieci, które odwiedzimy zaraz po paradzie - powiedział Lewandowski. W paczkach znajdą się m.in. owoce i słodycze oraz specjalny mikołajowy szalik upamiętniający akcję.

Historia parady sięga roku 2003, kiedy ulicami Trójmiasta przejechało dziewięciu miłośników motocykli w strojach Mikołajów. Od tego czasu, w dużo liczniejszym gronie, spotykają się w każde Mikołajki.

Tylko w ubiegłym roku, kiedy to w paradzie wzięło udział około trzech tysięcy Mikołajów na 2 tysiącach maszyn, zebrano ponad 125 tys. zł, za które ufundowano około 18 tysięcy posiłków i kilkaset mikołajkowych paczek.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Dwa tysiące Mikołajów w Trójmieście
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.