"Gazeta Wyborcza": Koniec opiekunów z online

"Gazeta Wyborcza": Koniec opiekunów z online
(fot. courosa / Foter / CC BY-NC-SA)
PAP / ptt

Jest szansa, że dziećmi wyjeżdżającymi na wycieczki czy wypoczynek będą się opiekować ludzie profesjonalnie do tego przygotowani. Żeby zostać wychowawcą na kolonii, trzeba będzie zaliczyć praktyczne szkolenie, informuje "Gazeta Wyborcza".

Dotychczas wystarczyło 100-200 zł i 36 godzin zakończonego egzaminem kursu internetowego. Teraz, według rozporządzenia MEN, które weszło w życie 30 stycznia 2015 r., przyszły wychowawca musi się zapisać na kurs stacjonarny, na którym odbędzie m.in. profesjonalne szkolenie z zakresu pierwszej pomocy.

Starej wersji ustawy bronią firmy, które oferowały do tej pory kursy przez internet. - Mój internetowy kurs był bardziej merytoryczny niż niejeden kurs stacjonarny, uważa szef jednej z nich. - 90 proc. moich kursantów to młodzi ludzie z małych miasteczek i wsi. Teraz, żeby przejść szkolenie, będą musieli dojeżdżać do dużego miasta i zapłacić dwa-trzy razy więcej.

Według danych kuratorów oświaty w 2013 r. firm oferujących takie kursy było ponad 1,3 tys., a opiekunów i kierowników wycieczek - prawie 24 tys.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Gazeta Wyborcza": Koniec opiekunów z online
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.