"Głosujcie na PJN, to czarny koń tych wyborów"

"Głosujcie na PJN, to czarny koń tych wyborów"
Przewodniczacy PJN Pawł Kowal z rodziną na Kasprowym Wierchu. W ramach kampanii wyborczej politycy PJN weszli, 6 bm. na Kasprowy Wierch; na szczycie zorganizowali konferencję prasową pod hasłem "PJN idzie w góry (górę)". (fot. PAP/Grzegorz Momot)
PAP / ad

Prezes PJN Paweł Kowal przekonywał w piątek, że PJN to "czarny koń tych wyborów" i apelował o głosowanie na tę partię. W ramach happeningu działacze PJN przeprowadzili z warszawskiej Agrykoli przed Sejm czarnego konia z logo partii.

"Przyprowadziliśmy czarnego konia, bo my jesteśmy czarnym koniem tych wyborów. (...) Dziś myślę, kolejne sondaże pokazują, że tak, mamy szansę wejść do Sejmu. Musimy zaprowadzić czarnego konia do Sejmu" - oświadczył Kowal na konferencji prasowej w Warszawie.

Prezes PJN tłumaczył, że czarny koń przypomina, iż każdy głos jest ważny i nie ma zmarnowanych głosów. "Że są grzesznikami przeciwko demokracji ci, którzy mówią, że głos włożony do urny jest zmarnowany" - powiedział.

"Zagłosujcie, zróbcie im psikusa, głosujcie na czarnego konia. (...) Wy sami możecie wybrać" - podkreślił Kowal. Zaapelował do wyborców, by "dokarmiali czarnego konia tych wyborów". "Wejdziemy do Sejmu, będziemy stali na straży zdrowego rozsądku, wolnego rynku, rodziny" - mówił Kowal.

Według niego, PJN jest szansą dla tych, którzy mówili, że nie mają na kogo głosować. "Proszę państwa, lista nr 2 - Polska Jest Najważniejsza. Jest na kogo głosować" - oświadczył. Głos oddany na PJN - mówił Kowal - to głos za Polską "lepszą, patrzącą w przyszłość, kompetentną. Podkreślił, że to "szansa na przyszłość" m.in. na dobrą politykę dla rodzin, na niskie podatki, "na koniec z kłótniami".

"To jest szansa na to, by nie wydawać pieniędzy publicznych na to, żeby firmy wynajmowały osoby, które wpisują pod naszymi wpisami w internecie złe rzeczy na nasz temat nawzajem" - mówił.

Następnie politycy PJN zaprowadzili czarnego konia przed Sejm. Po drodze opowiadali jego historię. Rzecznik sztabu PJN Jacek Pilch powiedział PAP, że koń nazywa się Parys i jest "celebrytą". "Ten koń jest bardzo sławny, to celebryta, który popiera PJN. Grał w wielu filmach: w Katyniu, w Bitwie Warszawskiej" - mówił poseł.

Pod Sejmem Kowal oświadczył: "Koń już jest pod Sejmem, reszta zależy od głosów Polaków". Polityk trzymał też podkowę na szczęście.

Migalski podkreślił też, że PJN nie spada w sondażach. "W dzisiejszym Estymatorze jest 5 proc., przed tygodniem było 4,8 proc. (…) Liczą się tendencje" - wskazał Migalski. "Głęboko wierzymy, że jesteśmy partią zmiany i czarnym koniem tej rozgrywki" - dodał.

Kandydujący z pierwszego miejsca w Katowicach Andrzej Sośnierz argumentował, że głos na PJN oznacza wybór konkretnych ludzi z dorobkiem.

Nawiązując do lokalizacji briefingu Migalski podkreślił natomiast, że "to jest to miejsce, gdzie w czwartek pan premier odmówił rozmowy z ludźmi, z biznesmenami, którzy chcieli tu z nim rozmawiać".

Chodzi o przedstawicieli Stowarzyszenia Poszkodowanych Przedsiębiorców RP, którzy protestowali przed gmachem Centrum Kultury Katowice podczas Kongresu. Chcieli się spotkać z otwierającym kongres Donaldem Tuskiem, by porozmawiać o nieuczciwym - ich zdaniem - prawie podatkowym, niszczącym przedsiębiorczość.

W piątek rano kancelaria premiera podała, że szef rządu zaprosił przedstawicieli Stowarzyszenia na najbliższy wtorek do Warszawy. Do wczesnego popołudnia PAP nie udało się skontaktować z przedstawicielami Stowarzyszenia i potwierdzić, czy przyjadą na spotkanie.

Dodał, że partia nie miała łatwej kampanii. Jako przykład podał usuwanie jego plakatów w nocy z czwartku na piątek. "Znikły zupełnie, a w ich miejscu pojawiły się plakaty SLD. Nie posądzam żadnego z kandydatów, ale dziś zgłoszę policji tę sytuację" - zapowiedział Porębski.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Głosujcie na PJN, to czarny koń tych wyborów"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.