Halina Szymańska nową szefową Kancelarii Prezydenta

Halina Szymańska nową szefową Kancelarii Prezydenta
(fot. PAP/Rafał Guz)
PAP / psd

Halina Szymańska została w poniedziałek powołana przez prezydenta Andrzeja Dudę na nową szefową Kancelarii Prezydenta. Jednocześnie została odwołana z tego stanowiska Małgorzata Sadurska.

Podczas uroczystości, która odbyła się w poniedziałek w Pałacu Prezydenckim, Andrzej Duda wręczył także nominacje prezydenckim ministrom. Wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha został pełnomocnikiem prezydenta ds. referendum dot. projektu nowej konstytucji, a Wojciech Kolarski - pełnomocnikiem prezydenta ds. Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

Prezydent podziękował w poniedziałek Małgorzacie Sadurskiej za dwa lata służby "na bardzo wymagającym i trudnym stanowisku" szefowej Kancelarii Prezydenta. To była bardzo sumiennie i bardzo sprawnie wykonana praca - powiedział. Jak zaznaczył, ogromnie docenia to, że minister Sadurska była zaangażowana w pracę w Kancelarii Prezydenta, ale że jednocześnie reprezentowała go w Sejmie.

Duda dziękował też Sadurskiej za wszystkie wyjazdy, które "wzięła na siebie". "Bardzo często oczywiście oznaczało to nieobecność w domu, nieobecność wobec najbliższych, a więc poświęcony czas i energię, w tej pracy trudnej, bo to praca także przed kamerami, praca także wobec mediów, praca często trudna z uwagi na specyfikę, jaką ma polityka" - mówił.

Życzył Sadurskiej wszystkiego najlepszego i wszelkiego powodzenia. "Jestem przekonany, że jeszcze niejedno wielkie i ważne zadanie przed panią minister z uwagi na młody wiek" - wskazał.

Prezydent podziękował też Halinie Szymańskiej za przyjęcie propozycji kierowania Kancelarią Prezydenta. "Doskonale pani zdaje sobie sprawę z tego, że to funkcja, która jest związana z dużym obciążeniem, to funkcja, która związana jest z dodatkowymi obowiązkami, także tymi o charakterze politycznym" - zauważył Duda.

Jak podkreślił, Halina Szymańska jest osobą doświadczoną na stanowiskach kierowniczych, w tym m.in. jako wiceprezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. "To jest nie tylko funkcja, to jest przede wszystkim służba dla Rzeczypospolitej i za gotowość podjęcia tej służby jestem pani minister ogromni wdzięczny" - dodał.

Prezydent podkreślił też, że ministrowie w KPRP Wojciech Kolarski i Paweł Mucha otrzymają dodatkowe obowiązki, w związku ze swoimi nominacjami.

"Panowie ministrowie, którzy nie zmieniają swojego miejsca, ale dostają dodatkowe obowiązki, obowiązki o charakterze nazwijmy to incydentalnym, stąd nie jest to zwiększenie zakresu obowiązków w regulaminie Kancelarii, w naszych wewnętrznych rozporządzeniach, tylko powierzenie tej dodatkowej misji czasowej" - powiedział prezydent.

Podkreślił, że te nominacje to także wyraz "swoistego zaufania wobec panów ministrów" z jego strony, w związku z jakością dotąd wykonywanej przez nich pracy.

W ubiegły czwartek poinformowano, że Sadurska złożyła rezygnację z funkcji szefowej Kancelarii Prezydenta z dniem 12 czerwca. Przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk podał, że Sadurska jest kandydatką do zarządu PZU.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Halina Szymańska nową szefową Kancelarii Prezydenta
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.