Jakie cechy powinien posiadać polski poseł?

Jakie cechy powinien posiadać polski poseł?
(fot. Krzysztof Białoskórski/sejm.gov.pl)
PAP / psd

Uczciwość, słowność oraz pracowitość - to cechy, jakie powinien posiadać polski poseł najczęściej wymieniane przez łodzian ankietowanych przez biuro poselskie pochodzącego z Nigerii posła PO Johna Godsona. W ankiecie wzięły udział 552 osoby.

Godson jest posłem od ośmiu miesięcy (zastąpił w Sejmie prezydent Łodzi Hannę Zdanowską); wcześniej był łódzkim radnym. Będzie też kandydował z listy PO w Łodzi w październikowych wyborach do Sejmu.

Jego biuro poselskie przeprowadziło w czerwcu i lipcu ankietę wśród mieszkańców Łodzi spotkanych na głównej ulicy miasta - Piotrkowskiej.

Ankietowani odpowiadali na trzy pytania m.in. jakie cechy powinien w dzisiejszych czasach posiadać poseł na Sejm RP. Na pierwszym miejscu łodzianie zdecydowanie wymieniali uczciwość - 33,8 proc. Ankietowani podkreślali także słowność posłów - 11,3 proc. oraz pracowitość - 8,7 proc. Na kolejnych miejscach znalazła się prawdomówność, otwartość na zmiany i krytykę, rzetelność oraz dostępność.

- To pokazuje, że mieszkańcy, wyborcy oczekują, aby ci którzy będą ich reprezentowali, to byli ludzie, którzy są uczciwi - mówił we wtorek Godson, prezentując wyniki ankiety dziennikarzom.

Ankietowani odpowiadali także na pytanie, czego oczekują od posła: 10,1 proc. odpowiedziało, że rozliczenia się ze zobowiązań. Na kolejnych miejscach wymieniali konsekwencję w dążeniu do celu, kreowanie pozytywnego wizerunku miasta oraz interesowania się sprawami ludzi.

Natomiast na pytanie, co powinno być priorytetem łódzkiego posła, ankietowani najczęściej (21,1 proc.) wymieniali remonty kamienic, ulicy Piotrkowskiej i całego Śródmieścia. Na kolejnych miejscach znalazły się m.in. drogi i infrastruktura, czystość i estetyka miasta, przeciwdziałanie bezrobociu a także troska o miasto i jego mieszkańców.

- Chciałbym zaapelować do mieszkańców naszego miasta, aby wybierając swoich przedstawicieli do parlamentu, wybrali ludzi, którzy mają takie cechy i takie priorytety. Ludzi, którzy będą dbali o nasze miasta, ludzi którzy są uczciwi, słowni i pracowici. Łódź potrzebuje takich ludzi, musi odrobić wiele lat zaniedbań. Nie wystarczy jeden człowiek, potrzebujemy całą masę ludzi, którzy będą walczyli o Łódź - mówił Godson.

Ankieta przeprowadzona była w czerwcu i w lipcu; wzięły w niej udział 552 przypadkowe osoby. Według Godsona jej wyniki przesłane zostały władzom miasta i wojewodzie łódzkiemu oraz wszystkim parlamentarzystom z Łodzi.

- Wyniki tej ankiety są bardzo interesujące i mam nadzieję, że to przyczyni się do współpracy między władzami wykonawczymi w Łodzi a parlamentarzystami - mówił Godson, który rozdawał także mieszkańcom miasta ulotki ze sprawozdaniem ze swojej parlamentarnej działalności.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Jakie cechy powinien posiadać polski poseł?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.