Janusz Palikot szuka doradców w WSI

Janusz Palikot szuka doradców w WSI
(fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)
"Rzeczpospolita" / PAP / drr

Twój Ruch chce zaangażować kolejnego byłego oficera wojskowych służb do pracy w Sejmie - ujawnia "Rzeczpospolita".

W przeszłości był szefem Centrum Bezpieczeństwa Teleinformacyjnego WSI, a teraz może dostać pracę w Sejmie. Posłowie Twojego Ruchu zgłosili płk. Krzysztofa Polkowskiego na funkcję etatowego doradcy w Sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych.

To już czwarta kandydatura związana z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi, którą próbuje przeforsować partia Janusza Palikota. Dotychczasowym sprzeciwiali się posłowie PO i PiS.

Komisja ds. Służb Specjalnych jako jedna z niewielu w Sejmie może mieć więcej niż jednego etatowego doradcę. Mogą zgłaszać ich wszystkie kluby, a obecnie nie ma go jedynie Twój Ruch. Aprobaty nie udało się bowiem uzyskać dla żadnego z dotychczasowych kandydatów.

Twój Ruch to niejedyny klub, który ma w speckomisji problem z ekspertami. W marcu PiS złożyło wniosek o odwołanie doradcy PO prof. Stanisława Hoca, gdy w jednym z dokumentów ABW został wymieniony jako uczestnik szkolenia w Moskwie.

Za pracę w Sejmie eksperci speckomisji dostają wynagrodzenie w wysokości 2,8 tys. zł brutto, jednak większą rolę ogrywa możliwości dostępu do ściśle tajnych materiałów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Janusz Palikot szuka doradców w WSI
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.