Jerzy Owsiak po pogrzebie Pawła Adamowicza: Wracam. Bierzemy się do roboty

Jerzy Owsiak po pogrzebie Pawła Adamowicza: Wracam. Bierzemy się do roboty
(fot. PAP/Adam Warżawa)
2 lata temu
PAP / kw

Po pogrzebie Jerzy Owsiak opublikował wpis, w którym deklaruje powrót i jeszcze większe zaangażowane w działalność Fundacji.

Jerzy Owsiak złożył w poniedziałek rezygnację z funkcji prezesa zarządu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po tym, jak prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został śmiertelnie raniony nożem podczas niedzielnego finału WOŚP.

- Twoje ideały wróciły z jeszcze większą mocą. Będę grał z Orkiestrą, będę prezesem Fundacji, bo zobaczyłem, co się dzieje obok. Mam nadzieję że miliony Polaków słuchając homilii i wystąpień weźmie sobie do serca, by każdej nienawiści powiedzieć "nie" - mówi w opublikowanym na Facebooku wideo.

Moje dwa słowa do Prezydenta Pawła Adamowicza

Moje dwa słowa do Prezydenta Pawła Adamowicza.

Opublikowany przez Jurek Owsiak Sobota, 19 stycznia 2019

W sobotę Owsiak uczestniczył w pogrzebie prezydenta, który został pochowany w gdańskiej Bazylice Mariackiej.

Pytany przez TVN24 o apele, by wrócił do kierowania fundacją, Owsiak odparł: "Słucham ich przez cały czas, jeszcze dajcie mi trochę czasu". "Bo to jest naprawdę egzamin dla wszystkich taki niezwykle ważny" - dodał.

Dopytywany, czy w tej sprawie "nie mówi nie", Owsiak podkreślił, że wciąż pracuje dla fundacji. "Jeszcze dajcie mi chwilkę czasu. Ale dzięki wam, że w ogóle jesteście obok nas, to nam dużo bardzo pomaga" - podkreślił.

O to, by nie rezygnował z kierownictwa WOŚP, apelowało do Owsiaka wiele osób, w tym żona zamordowanego prezydenta Gdańska Magdalena Adamowicz.

W niedzielę wieczorem Pawła Adamowicza zaatakował nożem w centrum miasta 27-letni Stefan W., Do zdarzenia doszło na scenie podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Samorządowiec trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie w poniedziałek po południu zmarł. Paweł Adamowicz miał 53 lata, prezydentem Gdańska był od 20 lat.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
oprac. Karol Wilczyński
14,00 zł
19,99 zł

Pięć słów, które mogą zmienić wszystko

„Jezu, Ty się tym zajmij – i wszystko jasne. Cudowna modlitwa, dzięki której rozwiążą się wszystkie moje problemy”.

Ale czy na pewno? I czy na pewno zadziała w taki...

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Jerzy Owsiak po pogrzebie Pawła Adamowicza: Wracam. Bierzemy się do roboty
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.