John Godson przechodzi do klubu PSL

John Godson przechodzi do klubu PSL
(fot. PAP/Radek Pietruszka)
PAP / ptsj

Poseł John Godson od 1 lutego będzie członkiem klubu parlamentarnego PSL. Godson mówił podczas czwartkowej konferencji w Sejmie, że na jego decyzji zaważył brak dyscypliny u ludowców w głosowaniach dot. spraw światopoglądowych. Dodał, że na razie nie wstępuje do partii.

Godson zaznaczył, że odszedł z Platformy, bo w głosowaniach światopoglądowych została tam wprowadzona dyscyplina. Podkreślił, że w rozmowie z szefem ludowców Januszem Piechocińskim usłyszał deklarację o braku dyscypliny w "sprawach sumienia" w Stronnictwie.

"Z uznaniem patrzę na działalność PSL w kraju i w Sejmie. Starają się być partią zdroworozsądkową. Chyba o to nam chodzi" - mówił Godson. Zadeklarował, że chciałby być "posłem bezpartyjnym należącym do klubu PSL", a kwestię wstąpienia do partii "na razie pozostawia".

Pytany przez dziennikarzy, na czym polegają jego związki z partią ludową jego odpowiedział, że jego ojciec jest z wykształcenia rolnikiem, sam też kończył studia rolniczo-inżynierskie w Nigerii. "Mam sad owocowy. Prawie jeden hektar (...), ale to nie jest najważniejsze" - mówił.

DEON.PL POLECA

"Odbieram PSL, jako partię chrześcijańsko-chadecko-ludową, która w sprawach gospodarczych i społecznych jest zdroworozsądkowa" - ocenił.

Szef klubu PSL Jan Bury sprecyzował, że Godson podpisał deklarację wstąpienia do klubu, ale formalnie stanie się jego członkiem od 1 lutego. Podkreślił, że wcześniej polityk wykonał inny, "ważny ruch". "Od dwóch lat poseł Godson jest członkiem ochotniczej straży pożarnej (...), organizacji, której przewodzi polityk PSL Waldemar Pawlak" - dodał Bury.

Po raz pierwszy media spekulowały o możliwości zasilenia szeregów PSL przez Godsona w grudniu. Poseł mówił wtedy, że "z uznaniem patrzy na to, co się dzieje w PSL".

Według źródeł PAP zbliżonych do władz PSL ludowcy dali sobie wtedy czas na ostateczną decyzję o przyjęciu polityka do końca stycznia; w grudniu został on zaproszony na partyjną wigilię.

John Godson był radnym w Łodzi, potem został posłem z list Platformy. Po opuszczeniu PO był w ugrupowaniu Jarosława Gowina Polska Razem. Został z tej partii usunięty po tym, jak poparł rząd w głosowaniu nad wotum zaufania.

Po przejściu Godsona klub PSL będzie liczył 39 posłów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

John Godson przechodzi do klubu PSL
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.