KGP: ostatniej doby z wychłodzenia zmarło sześć osób

KGP: ostatniej doby z wychłodzenia zmarło sześć osób
(fot. shutterstock.com)
PAP / jp

Sześć osób zmarło ostatniej doby z powodu wychłodzenia - poinformowała w niedzielę Komenda Główna Policji. Niektóre ofiary chłodów znaleziono martwe, dwie osoby zmarły wskutek hipotermii już w szpitalu.

Do przypadków śmiertelnego wychłodzenia doszło na terenie województw: małopolskiego, dolnośląskiego, pomorskiego, świętokrzyskiego i lubuskiego. KGP poinformowała PAP, że od 1 listopada z wychłodzenia organizmu zmarło 18 osób, z czego 12 w listopadzie. Najwięcej ofiar zanotowano 1 grudnia, kiedy to z wychłodzenia zmarło 6 osób i 29 listopada - 5 ofiar.

Policja ponawia apel, by nie pozostawać obojętnym. Także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje o pomoc osobom, które mogą potrzebować pomocy, i zgłaszanie takich przypadków pod numer alarmowy, policji lub straży miejskiej. RCB prosi także o zwracanie uwagi na sąsiadów, którzy mogą potrzebować pomocy, i osoby śpiące np. na przystankach.

IMGW przewiduje zachmurzenie i miejscami - na zachodzie i północnym zachodzie - słabe opady deszczu. W części północno-wschodniej możliwe słabe opady śniegu lub marznącej mżawki powodującej gołoledź.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

KGP: ostatniej doby z wychłodzenia zmarło sześć osób
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.