"Krewniacy" zapowiadają pozew przeciw "Rz"

"Krewniacy" zapowiadają pozew przeciw "Rz"
Fundacja wspierająca oddawanie krwi zapowiada pozew przeciwko "Rz" (fot. PAP/ Paweł Supernak)
10 lat temu
PAP / demart

Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi, organizator kampanii "Krewniacy", zapowiada pozew przeciw wydawcy "Rzeczpospolitej" za artykuł "Zbierali krew, kupowali meble". Publikacja ta jest nierzetelna - uważa mec. Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, reprezentująca fundację.

Mec. Turczynowicz-Kieryłło na konferencji prasowej w Warszawie powiedziała, że artykuł zawiera wiele pomówień. "Jest to uderzenie w fundację Krewniacy jako osobę prawną, a także uderzenie w osoby w niej pracujące, czyli państwa Velinov. W związku z tym te roszczenia będą podzielone" - powiedziała Turczynowicz-Kieryłło, dodając, że pozew, który zostanie złożony w środę, dotyczy zadośćuczynienia oraz odszkodowania.

Z kolei Velinov ocenił, że publikacja "Rz" to "niepotrzebny, szkodliwy atak" na kampanię "Krewniacy" oraz honorowe krwiodawstwo w Polsce. Zapewnił, że cała dokumentacja fundacji prowadzona jest prawidłowo. "Niedawne wyniki kontroli MSWiA wykazały, że przeprowadziliśmy zbiórkę krwi w sposób perfekcyjny" - powiedział Velinov. "Taki nieodpowiedzialny artykuł zawierający manipulacyjne informacje powoduje, że nasza wiarygodność może osłabnąć" - dodał.

Turczynowicz-Kieryłło oceniła, że tytuł artykułu ("Zbierali krew, kupowali meble") sugeruje złe intencje osób, które pracowały przy kampanii "Krewniacy". Jak dodała, fundacja prowadzi biuro w miejscu zamieszkania Marcina i Katarzyny Velinov, co jest naturalne i wiele osób w Polsce wykonuje działalność w taki sposób.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Krewniacy" zapowiadają pozew przeciw "Rz"
Komentarze (3)
KB
krwiodawca bis
25 listopada 2009, 13:21
..co się idiotycznie tłumaczą! Złożyli wniosek o upadłość, złożyli! I wszstko na ten temat!!!!!!!
K
krwiodawca
25 listopada 2009, 13:18
Pięknie! Wszyscy krwiodawcy "dostali w twarz", bez względu na przynależność!!! Kandydaci zaś, pomyślą dwa razy nim pójdą do RCKiK. Ci, bliżej granicy zachodniej, zasila niemieckie banki... BRAWO, BRAWO KREWNIACY!
R
Rudi
25 listopada 2009, 09:17
 Krwiopijcy - nie Krewniacy :)

Skomentuj artykuł

"Krewniacy" zapowiadają pozew przeciw "Rz"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.