Łódź: Nietrzeźwy policjant postrzelił 46-latka

PAP / drr

Łódzka prokuratura i policja wyjaśniają okoliczności postrzelenia 46-letniego mężczyzny przez będącego po służbie nietrzeźwego policjanta . Do zdarzenia doszło, gdy dwaj policjanci wracali ze spotkania towarzyskiego i zostali zaatakowani przez dwóch innych mężczyzn.

- Podczas ustalania danych personalnych napastników i przeszukania ich pod kątem utraconej w wyniku szarpaniny broni służbowej, u jednego z nich stwierdzono ranę brzucha. Obrażenia odniósł najprawdopodobniej w wyniku rykoszetu bądź niekontrolowanego strzału podczas szarpaniny - poinformowała podinsp. Joanna Kącka z biura prasowego łódzkiej policji.

Według niej, mężczyźni, którzy zatrzymali funkcjonariuszy zachowywali się wulgarnie i agresywnie, więc policjanci zwrócili im uwagę. To wywołało jeszcze większą agresję. - Wobec podejrzenia, że może dojść do ataku, policjant okazał legitymację służbową nawołując do zachowania zgodnego z prawem. Spotkało się to jednak z wprost odwrotną reakcją - relacjonowała Kącka.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, funkcjonariusze zostali zaatakowani przez mężczyzn i poszczuci psem, który pogryzł jednego z nich. - W związku z taką sytuacją jeden z policjantów wyjął posiadaną przy sobie broń służbową i oddał kilka strzałów w kierunku agresywnego amstafa - dodała Kącka.

Działania policji na miejscu zdarzenia nadzorował prokurator; sprawę wyjaśniają także służby wewnętrzne policji. - Trwa postępowanie, które ma za zadanie m.in. ustalić, dlaczego policjant mając przy sobie broń służbową spożywał alkohol, co jest przewinieniem dyscyplinarnym - zaznaczyła Kącka. Dodała, że drugi z funkcjonariuszy broni przy sobie nie miał.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Łódź: Nietrzeźwy policjant postrzelił 46-latka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.