Mariusz Kamiński zwolniony z CBA

Mariusz Kamiński zwolniony z CBA
Mariusz Kamiński został zwolniony ze służby w CBA na podstawie znowelizowanej ustawy o CBA (fot. PAP/Leszek Szymański)
PAP / drr

Szef CBA Paweł Wojtunik podjął decyzję o zwolnieniu ze służby zawieszonego byłego szefa Biura Mariusza Kamińskiego - poinformował rzecznik CBA Jacek Dobrzyński.

- Zgodnie z ustawą o CBA pan Kamiński jest funkcjonariuszem Biura, a więc decyzja o zwolnieniu po jego oskarżeniu przez prokuraturę jest zasadna - powiedział Dobrzyński.

Mariusz Kamiński decyzję szefa CBA określił jako "farsę". Nie odpowiedział jednak na pytanie, czy decyzję Wojtunika odbierze, co jest konieczne do formalnego zakończenia sprawy.  - Zostałem rok temu usunięty z CBA, z naruszeniem prawa, przez Donalda Tuska. Działania pana Wojtunika wobec mojej osoby uważam za farsę - komentuje spraw Kamiński.

Decyzja o zwolnieniu Kamińskiego ze służby to kolejna odsłona sporu pomiędzy Kamińskim - który twierdzi, że nie jest funkcjonariuszem CBA i odszedł z Biura w chwili odwołania go ze stanowiska szefa CBA (premier podjął taką decyzję w październiku 2009 r.) - a nowym kierownictwem CBA, które, opierając się na przepisach prawnych i ustawie o CBA (chodzi m.in. o wysokość wynagrodzenia Kamińskiego i nieodprowadzanie za niego składek do ZUS), twierdzi, że Kamiński był funkcjonariuszem Biura.

DEON.PL POLECA

W październiku 2009 r., tuż po objęciu stanowiska szefa CBA, Paweł Wojtunik zawiesił Kamińskiego - jako funkcjonariusza - w pełnionych obowiązkach. Ta decyzja miała związek właśnie z zarzutami, jakie Kamińskiemu postawiła rzeszowska prokuratura.

W połowie stycznia br., po upływie trzymiesięcznego terminu zawieszenia, Wojtunik podjął decyzję o nieprzedłużeniu zawieszenia i przeniesieniu b. szefa biura do "grupy stanowisk tymczasowych". Kamiński przez cały ten czas otrzymywał pensję - ponieważ jednak nie chciał jej odbierać, składano ją w depozycie. Obecnie jest to już kwota rzędu kilkudziesięciu tysięcy zł.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Mariusz Kamiński zwolniony z CBA
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.