Marznące opady i silny wiatr. IMGW podało najnowsze prognozę pogody

Marznące opady i silny wiatr. IMGW podało najnowsze prognozę pogody
Fot. PAP/Marcin Bielecki

W czwartek w całym kraju pochmurno, ma padać marznący deszcz i deszcz ze śniegiem. Będzie też wietrznie, nawet do 95 km/h. Nastąpi dalsze pogorszenie pogody - powiedziała PAP Grażyna Dąbrowska, synoptyk IMGW.

Według prognozy przygotowanej przez Grażynę Dąbrowską z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w czwartek wzrośnie temperatura i w całym kraju nastąpi dalsze pogorszenie pogody.

IMGW - jaka będzie pogoda?

Rano najtrudniejsza sytuacja w kraju będzie miała miejsce w regionach położonych po przekątnej - od Suwałk po Wrocław. Tam spodziewane są marznące opady i gołoledź.

W czwartek w ciągu dnia utrzyma się pochmurna pogoda. Na obszarze od Terespola do Katowic będzie padał marznący deszcz. W rejonach podgórskich opady śniegu będą przechodziły w deszcz ze śniegiem i opady marznące. Na pozostałym obszarze deszcz. Na zachodzie będą to opady stopniowo zanikające.

Temperatura w całym kraju będzie dodatnia, od 1 stopnia w Karpatach do 7 stopni na zachodzie kraju. Prędkość wiatru będzie rosła. W całym kraju będzie porywisty - do 50 km/h, ale w strefie nadmorskiej porywy wzrosną do 80 km/h, a w czwartek wieczorem na Wybrzeżu osiągną nawet 95 km/h.

Źródło: PAP / kb

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maja Komasińska-Moller

Piękno kobiecej emocjonalności

Radość, smutek, euforia, nadzieja, lęk, fascynacja, czułość, gniew, rozpacz, miłość. Świat uczuć jest niezwykły, rozległy i bardzo pogmatwany. Kobiece serce doświadcza go w sposób zupełnie wyjątkowy. Czasami przeżywanie uczuć jest przyjemne i...

Skomentuj artykuł

Marznące opady i silny wiatr. IMGW podało najnowsze prognozę pogody
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.