Niedziela prawie w całym kraju będzie pogodna

Niedziela prawie w całym kraju będzie pogodna
fot. Hert Niks / Unsplash
PAP / pk

W niedzielę czeka nas pogodny dzień. Wyjątkiem będą zachodnie krańce Polski. Jak powiedział PAP Jakub Gawron, synoptyk IMGW-PIB, temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od minus dwóch stopni na wschodzie do trzech stopni na południu kraju.

Według prognozy pogody na niedzielę przygotowanej przez Jakuba Gawrona z Instytutu Meterologii i Gospodarki Wodnej-Państwowego Instytutu Badawczego, czeka nas pogodny dzień. Wyjątkiem będą zachodnie krańce Polski, gdzie pojawi się strefa frontu okluzji.

Niedziela prawie w całym kraju będzie pogodna

- Generalnie niedziela zapowiada się na pogodny dzień, z temperaturą maksymalną od minus dwóch stopni Celsjusza na wschodzie i w rejonach podgórskich, do trzech stopni na południu Polski. Tylko na zachodzie będziemy mieli do czynienia z frontem okluzji powstającym z połączenia frontu ciepłego z chłodnym, w wyniku czego na zachodnich krańcach Polski spodziewamy się większego zachmurzenia, a wieczorem słabych opadów śniegu i deszczu ze śniegiem" - wyjaśnia Jakub Gawron.

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, w kotlinach sudeckich i nad morzem okresowo porywisty.

 

DEON.PL POLECA

Źródło: PAP / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Raniero Cantalamessa OFMCap

Droga wiary jest zapisana w Credo

Dla chrześcijan Credo to znacznie więcej niż recytowanie dogmatu. To publiczne wyznanie, że prawdy wiary stały się treścią ich życia. Czy jesteśmy świadomi, co tak naprawdę deklarujemy, ilekroć powtarzamy...

Skomentuj artykuł

Niedziela prawie w całym kraju będzie pogodna
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.